Lietuvoje

2019.10.04 11:24

Vilpišauskas: Pranckietis seniai turėjo pasitraukti

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.10.04 11:24

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto (VU TSPMI) profesorius, politologas Ramūnas Vilpišauskas LRT RADIJUI sako, kad Viktoras Pranckietis turėjo jau seniai pasitraukti iš Seimo pirmininko posto.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pakvietė valdančiuosius neatidėliojant imtis jo atšaukimo iš pareigų procedūros.

Politikas akcentavo, kad situaciją dėl likimo parlamento vadovo kėdėje „eskaluojama per ilgai“, tad būtina greičiau surasti sprendimus.

„Dabar tai yra jau visiškai neadekvatus pono Pranckiečio elgesys ir šitas jo siūlymas dar kartą tai patvirtino, kad jis nesuvokia kokioje situacijoje yra ir neturi politinės nuovokos, nes seniai turėjo pasitraukti iš šios pozicijos.

Vien dėl to, kad dėl jo užsispyrimo normaliai nevyksta Seimo darbas. Nepaisant to, kad istorija iš tiesų prasidėjo nuo jo ir Ramūno Karbauskio. Bet yra ir bendresnė problema. Aš manau, kokie žmonės ateina į politiką su tokiais dariniais kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjunga ar bet kokiu kitu nauju dariniu, kuris būna „ant bangos“ prieš ateinančius Seimo rinkimus“, – teigia R. Vilpišauskas.

Anot jo, kaip neturintys patirties politikoje ir dažnai „gavę galią ir apsvaigę nuo jos“ žmonės nebesusiorientuoja, kaip reikėtų elgtis.

LRT.lt primena, kad šiemet performavus valdančiąją koaliciją, Seimo pirmininko postas, kaip numatyta koalicijos sutartyje, buvo perleistas „socialdarbiečiams“. Nepaisant to, dabartinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo noru iš pareigų nesitraukia.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis ne kartą minėjo, kad V. Pranckietis turi trauktis ir vykdyti koalicinius susitarimus. V. Pranckietis, jam grasinant pašalinimu iš partijos dėl to, kad šis nesitraukia iš Seimo pirmininko pareigų, pats pasitraukė iš LVŽS gretų.

R. Karbauskis tikina, kad jau yra numatyta data, kada bus surengta nepasitikėjimo procedūra Seimo pirmininku V. Pranckiečių parlamente. Tiesa, „valstiečiai“ laukia, kol visi koalicijos partnerių atstovai Seime sugrįš iš komandiruočių – tam, kad valdantiesiems užtektų balsų parlamento vadovo nuvertimui.

Pats V. Pranckietis tai vadina šantažu ir asmeninėmis R. Karbauskio ambicijomis.

Praėjusią savaitę R. Karbauskis susitiko opozicinio Liberalų sąjūdžio naująja lydere Viktorija Čmilyte-Nielsen ir pasiūlė jai pretenduoti į Seimo pirmininkus, tačiau politikė atsisakė tokios galimybės.

Prezidentas Gitanas Nausėda interviu „Eltai“ sakė, kad, jei Seimo pirmininkas negali vykdyti savo funkcijų, tai jau yra problema, kurią turi išspręsti pats parlamentas.