Lietuvoje

2019.10.04 09:52

Kubilius pasveikino Sinkevičių: tikrai nebuvo gėda už Lietuvą

Vilpišauskas: kai kurių probleminių klausimų Sinkevičius sąmoningai vengė
LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS2019.10.04 09:52

Aplinkos ir žuvininkystės komitetai po klausymų Briuselyje Lietuvos kandidatui į Europos Komisijos narius Virginijui Sinkevičiui uždegė žalią šviesą. Jo kandidatūrai pritarė visos didžiosios Parlamento politinės grupės, išskyrus euroskeptikus. Europos Parlamento narys Andrius Kubilius tikina, kad paskambino ir pasveikino kolegą su pasirodymų.

„Visą šią ir dar kitą savaitę Briuselyje – komisarų svarstymai komitetuose. Tik ką paskambinau Virgiui Sinkevičiui, pasveikinau – stebėjau gyvai jo pasirodymo pradžią (po to išskubėjau į oro uostą) – palyginus su kai kuriais kitais komisarais, atrodė labai neblogai. Tikrai nebuvo gėda už Lietuvą. Gerai pasiruošęs, gal per daug įsitempęs, bet jaunumą pavertė privalumu, paskelbęs, kad yra pirmasis komisaras, gimęs po Berlyno griūties. Salėje jautėsi, kad tai daug kam buvo nelauktas argumentas“, – feisbuke rašė A. Kubilius.

Anot jo, EPP frakcijos lyderiai atitinkamuose komitetuose jau skelbia pozityvų V. Sinkevičiaus pasirodymo vertinimą. Tikėtina, jo teigimu, kad ir kitos didžiosios frakcijos Europos Parlamente neturės labai daug priekaištų.

„Kitų komisarų svarstymai kartais nuvildavo, nes negalėdavai pajausti asmenybės, formalūs ar išplaukę atsakymai tik didindavo besiklausančiųjų susierzinimą.

Visuose svarstymuose yra pakankamai daug „politikos“: „dantis už dantį“ principas labai gajus ir kartais atrodo, kad visas komisarų svarstymas tuoj pavirs tikra „kraujas liejasi laisvai“ drama, kai frakcijos svarstys ne asmeninius kandidato privalumus ar trūkumus, bet kaip atkeršyti tai partijai, kuriai komisaras priklauso. Už tai, kad ta partija tik ką nuskriaudė „mūsų“ kandidatą“, – tęsė politikas.

Laukiant oficialaus sprendimo dėl Lietuvos kandidato į eurokomisarus, Tarptautinių santykių ir politikos instituto profesorius Ramūnas Vilpišauskas LRT RADIJUI sako, kad V. Sinkevičius buvo gerai pasirengęs klausymams Europos Parlamente.

R. Vilpišauskas pastebi, kad kai kurių probleminių klausimų, pavyzdžiui, dėl žuvininkystės subsidijavimo, V. Sinkevičius sąmoningai vengė.

Aplinkos ir žuvininkystės komitetai po klausymų, uždegė jam žalią šviesą. Jo kandidatūrai pritarė visos didžiosios Parlamento politinės grupės, išskyrus euroskeptikus.

Tiesa, jo atsakymais kaip kovoti su miškų kirtimu liko nepatenkinta ir nevyriausybinė organizacija „Green Peace“. Tačiau didžiausio Parlamente Aplinkos komiteto pirmininkas sako išgirdęs ir konkrečių siūlymų.

Didžiausia parlamente Europos liaudies frakcija Įžvelgė jo potencialą. Pats V. Sinkevičius savo kalboje parlamentarams save pristatė, kaip pavyzdį, kad jaunimas imasi iniciatyvos kovoti su klimato kaita. Oficialus komitetų vertinimas bus paskelbtas po daugiau nei savaitės, jo laukdamas V. Sinkevičius džiaugėsi parlamentarų palaikymu ir pripažino, kad per klausymus sulaukė ir netikėtų klausimų.

Ar V. Sinkevičius tikrai bus paskirtas Europos Komisijos nariu, paaiškės spalio 23-iąją, kai dėl jo bei kitų eurokomisarų balsuos visas Europos Parlamentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI