Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.04 09:29

„MG Baltic“ byloje teismui nepavyko apklausti Eidukevičiaus, jis neatvyko

BNS 2019.10.04 09:29

Koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjančiam Vilniaus apygardos teisme penktadienį nepavyko apklausti buvusio „Kauno tiltų“ valdybos pirmininko Nerijaus Eidukevičius, nes jis neatvyko į posėdį.

„Liudytojui du kartus buvo siųstas šaukimas, skambinta telefonu, (...) tačiau šaukimo įteikti nepavyko“, – sakė teisėja Nijolė Žimkienė.

Prokuroras Justas Laucius taip pat tvirtino, kad jam nežinomos liudytojo neatvykimo priežastys.

Per po pietų vyksiantį posėdį turėtų liudyti žurnalistas Tomas Dapkus, tačiau jo apklausa greičiausiai neįvyks, nes jam taip pat nepavyko įteikti šaukimo.

Teisėsaugos atliktame politinės korupcijos tyrime figūruoja epizodas, kai 2016 metų sausį viename Vilniaus restoranų susitiko buvęs „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Stasys Dailydka, buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis ir N. Eidukevičius.

„Kauno tiltai“ buvo „MG Baltic“ grupei priklausančios bendrovės „Mitnija“ partnerė viešuosiuose pirkimuose.

Tyrimo duomenimis, per pietus aptarinėta, kaip pasiekti taikos sutartį byloje, kurioje „Kauno tiltai“ ir „Mitnija“ siekė prisiteisti papildomų pinigų iš „Lietuvos geležinkelių“ dėl patirtų nuostolių atliekant darbus Vilniaus aplinkkelyje Kyviškės-Valčiūnai.

Ankstesniuose posėdžiuose S. Dailydka tvirtino, kad į šiuos pietus jį pakvietė „Kauno tiltų“ valdybos pirmininkas.

Teisėsauga taip pat įtaria, kad buvęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas Daivis Zabulionis į pareigas galėjo būti paskirtas R. Kurlianskio ir N. Eidukevičiaus dėka.

Šiuo metu JAV gyvenantis N. Eidukevičius turėtų liudyti ir dėl pokalbių su R. Kurlianskiu apie Vilnius - Utena kelio plento projektą.

R. Kurlianskis byloje kaltinamas davęs kyšių keliems politikams už naudingų sprendimų priėmimą.

Byloje taip pat kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi