Lietuvoje

2019.10.04 07:35

Pietryčių Lietuvoje baigiasi „Astravo pratybos“

BNS2019.10.04 07:35

Penktadienį baigiasi keturias dienas trukusios civilinės saugos pratybos, skirtos mokytis reaguoti į incidentą Baltarusijoje esančioje Astravo atominėje elektrinėje.

Paskutinę dieną Vidaus reikalų ministerijoje bus apžvelgti pirmieji pratybų rezultatai ir pateikti vertinimai.

Mokymai prasidėjo antradienį nuo gyventojų perspėjimo sistemų patikrinimo – šalyje gaudė sirenos, gyventojai gavo pranešimus į mobiliuosius telefonus apie vykstančias pratybas, informaciją, kaip elgtis nutikus avarijai skelbė nacionalinis radijas ir televizija.

Trečiadienį Švenčionių ir Vilniaus rajonuose mokytasi evakuoti žmones iš radiacija užterštų teritoriją, dalytos jodo tabletės, imituotas gyventojų sanitarinis švarinimas, ketvirtadienį – vykdyta radiacinė žvalgyba iš oro ir antžeminė žvalgyba.

Mokymuose ketino dalyvauti apie 300 pareigūnų, karių, tarnautojų iš šešių savivaldybių – iš viso 24 institucijos.

Per pratybas tikrinta, kaip šalies institucijos yra pasirengusios reaguoti ir vykdyti joms pernai atnaujintame Valstybiniame gyventojų apsaugos plane numatytas funkcijas.

Nesutarus dėl pratybų scenarijaus su Vilniaus miesto savivaldybe, sostinės pareigūnai jose nedalyvavo.

Lietuvos Vyriausybė sako, kad Astravo jėgainė netoli Lietuvos sienos statoma nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų. Baltarusija tokius priekaištus atmeta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt