Lietuvoje

2019.10.04 07:06

Savaitgalį teks šilčiau apsirengti – plūstels šaltesnių orų banga

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.10.04 07:06

Lietaus gal ir bus mažiau, tačiau nenustebkite, jeigu išvysite vieną ar kitą snaigę. Nuo penktadienio į Lietuvą braunasi šalta oro masė, LRT RADIJUI sako sinoptikas Tadas Kantautas.

Penktadienį netoli mūsų šalies suksis nedidelis, nykstantis žemo slėgio sūkurys. Taigi dieną bus debesuota su pragiedruliais, daugelyje rajonų pasirodys trumpalaikis, tačiau daugiausiai negausus lietus. Vėjas pūs nestiprus, vakarinių krypčių. Vakariniuose rajonuose vėjas suksis jau iš šiaurės. Tai bus pirmasis ženklas, kad pas mus artėja šaltesnė oro masė. Temperatūra diena pakils iki 9–13 laipsnių šilumos.

Savaitgalį lietaus, palyginus su ankstesnėmis dienomis, bus mažiau. Tačiau į šalį atkeliauja šalta oro masė, todėl šeštadienio naktį virš Skandinavijos stiprės anticiklonas ir jis pradės plukdyti šaltus orus. Lietaus jau bus mažiau.

Šeštadienį kai kur trumpai ir negausiai palis, tačiau vėjas jau suksis iš šiaurės, todėl temperatūra naktį pažemės iki 0–5 laipsnių šilumos. Vietomis ir ore pašals iki 1–2 laipsnių šalčio. Dieną temperatūra kilti taip pat neskubės – sušils iki 6–11 laipsnių šilumos.

Sekmadienį kritulių nenumatoma. Taip pat protarpiais pasirodys saulė, tačiau išliks šiaurinių krypčių vėjas, o temperatūra bus dar keliais laipsniais mažesnė. Naktį temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Šiek tiek šilčiau bus Kuršių nerijoje. O dieną temperatūra svyruos tik tarp 5–10 laipsnių šilumos.