Lietuvoje

2019.10.03 22:36

Nausėda: mokytojai ugdo ne „žinių dėžutes“, o patriotus ir asmenybes

LRT.lt2019.10.03 22:36

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį dalyvavo šventiniame koncerte, skirtame Tarptautinei mokytojų dienai. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje šventėje dalyvavo per 10 tūkst. mokytojų iš visos šalies, skelbia prezidentūra.

„Mokytojai ugdo ne „žinių dėžutes“, o patriotus ir asmenybes. Todėl leiskite Jūsų darbą palyginti su lėktuvo piloto darbu. Jis gali pakelti asmenybę į neįsivaizduojamas aukštumas ir atverti naujus horizontus, tačiau jei pilotas neįgudęs ar abejingas, jis gali blokšti asmenybę žemyn, nuo kur ši galbūt per visą gyvenimą ir nebesugebės atsikelti. Štai tokia yra Jūsų atsakomybė,“ – sveikindamas mokytojus sakė prezidentas.

Šalies vadovas patikino, kad prezidentūra yra ta institucija, kuri nori būti mokytojų sąjungininkė. Jis pabrėžė šiuo metu svarstomo Nacionalinio švietimo susitarimo svarbą, būtinybę siekti, kad švietimo reformos įgytų aiškią kryptį ir būtų tęsiamos.

Pasak prezidento, mažiausiai norėtųsi, kad iš šio dokumento liktų tik skambių frazių rinkinys, neturintis jokio esminio turinio, todėl prezidentūra ketina aktyviai dalyvauti jo kūrimo procese ir padėti politinėms partijoms rasti bendruosius vardiklius, kurie į priekį stumtų tiek visą švietimo bendruomenę, tiek mūsų vaikus.

Artėjančios profesinės dienos proga valstybės vadovas mokytojams linkėjo kasdienės energijos, kantrybės ir džiaugsmo matyti sėkmingai savąjį kelią atrandančius mokinius.