Lietuvoje

2019.10.03 21:55

Liko tik formalumas, bet Sinkevičius pergale džiaugtis neskuba

Laura Adomavičienė, specialiai LRT.lt iš Briuselio, LRT.lt2019.10.03 21:55

Po klausymų į viešbutį grįžęs politikas buvo puikiai nusiteikęs, tačiau girtis pergale neskubėjo, kol nėra oficialiai paskelbto rezultato, nors neoficialiai dauguma Europos Parlamento (EP) dviejų komitetų narių pritarė Lietuvos pretendento kandidatūrai į eurokomisarus.

Grįžęs į viešbutį V. Sinkevičius tikino esąs pavargęs ir nusiteikęs gerai išsimiegoti. Be to, atviravo, kad pasiilgo šeimos.

Kaip vieną iš sunkiausių iššūkių klausymuose V. Sinkevičius įvardino atsakymams duotą laiko limitą. Per 2 min. atsakyti aiškiai į platų klausimą jam buvo iššūkis.

„Sunku buvo įsivaizduoti, kokia procedūra bus. Ėjau pirmą kartą ir parlamentarai buvo laisvi paklausti bet kokio klausimo. Galėjo paklausti kažko netikėto. Aišku, ir buvo netikėtų klausimų, kur reikėjo gerai pagalvoti. Bet mes tam nuosekliai ruošėmės, ypač laiko suvaržytam kalbėjimui, nes per 2 min. išdėstyti mintį labai aiškiai, konkrečiai parlamentarams ir dar anglų kalba tikrai buvo iššūkis“, – sakė V. Sinkevičius ir pridūrė, kad klausimus jis priėmė labai rimtai.

Tapęs eurokomisaru V. Sinkevičius imsis kabineto formavimo. Jis pasidžiaugė, kad tapęs Ekonomikos ir inovacijų ministru jis subūrė stiprią komandą, kuri jam prisidėjo prie to, kad dveji metai būtų sėkmingi.

„Čia komanda bus ne mažiau svarbi dalis“, – sakė V. Sinkevičius.

Lietuvos kandidatas į eurokomisarus tikino, kad po klausymų sulaukė daugelio europarlamentarų teigiamo vertinimo, nemažai buvo tokių, kurie priėję spaudė ranką, sveikino.

V. Sinkevičius į Lietuvą grįžta penktadienį.

Neoficialiais duomenimis, dauguma klausymus vedusių komitetų narių palaikė V. Sinkevičiaus kandidatūrą, išskyrus euroskeptikus, kurie EP priklauso į Identiteto ir demokratijos frakcijai.

Parašytas vertinimo raštas bus išsiųstas EP komitetų pirmininkų sueigai. Pastaroji, baigusi formalų vertinimą, raštą siųs EP Pirmininkų sueigai, kuri spalio 17 d. išnagrinės visus raštus ir atliks galutinį vertinimą. Tuo pat metu vertinimai turėtų būti paskelbti viešai.

Greičiausiai dėl V. Sinkevičiaus kandidatūros balsuos EP spalio 23 dieną, kuomet bus tvirtinamas visas EK kabinetas. Jei bus pritarta visam EK kabinetui, V. Sinkevičius taps jauniausiu eurokomisaru ES istorijoje.

Panorama. EP šaltiniai: Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai nepritaria tik euroskeptikai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI