Lietuvoje

2019.10.03 18:53

Šaltiniai EP: bene visi dviejų komitetų nariai patvirtino Sinkevičiaus kandidatūrą

Atnaujinta 20.45

Neoficialiais duomenimis, Europos Parlamento (EP) aplinkos ir žuvininkystės komitetų narių dauguma palaiko Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą, išskyrus euroskeptikus, kurie EP susibūrę į Identiteto ir demokratijos frakciją.

Po tris valandas trukusių klausimų išėjęs Lietuvos paskirtasis kandidatas į Europos komisarus V. Sinkevičius atrodė kiek pavargęs, bet gerai nusiteikęs. Tiesa, jam kliuvo už tai, kad atsakymai į komitetų narių klausimus nebuvo itin išsamūs.

„Aš stengiausi duoti kuo išsamesnį atsakymą, tikiuosi, kad man pavyko, jeigu kažkurių kausimų neatsakiau, mes turėjome papildomus susitikimus su parlamentarais. Aš tikiuosi, kad jiems pavyko susidaryti vaizdą apie tą viziją, kurią aš turiu“, – vylėsi V. Sinkevičius.

Paprašytas pakomentuoti europarlamentaro Stasio Jakeliūno akibrokštą politikas buvo lakoniškas: „Kiekvienas turi saviraiškos laisvę“.

Apie būsimo savo kabineto sudėtį V. Sinkevičius tikino dar negalįs kalbėti, kol jo paties pozicija nėra patvirtinta. Tik kai bus patvirtintas eurokomisaru, politikas tikino galėsiantis kalbėti su žmonėmis ir siūlyti jiems pozicijas ir formuoti komandą.

ES naujienų portale „Politico.eu“ teigiama, kad V. Sinkevičiui tapus eurokomisaru, jo kabineto vadovu taps patarėjas ekonomikos klausimais Marius Vaščega iš EK atsovybės Lietuvoje.

V. Sinkevičius taip pat padėkojo abiem komitetams už klausimus, už parodytą susirūpinimą aplinkosaugos ir žuvininkystės problemoms bei patikino ketinantis palaikyti su jais dialogą eidamas pareigas.

V. Sinkevičiaus klausymuose dalyvavęs europarlamentaras Liudas Mažylis tikino, kad Europos liaudies partijos (EPP) frakcijos nariai jau spėjo įvertinti paskirtojo kandidato pasirodymą. Tai buvo „nedidinga, bet gerai“.

„Trūksta konkretumo atsakymuose į kai kuriuos klausimus. Trūko ir man konkretumo klausime apie vilkus ir kormoranus. [...] Pozityvų postūmį jam davė tai, kad jis yra jaunas. Jis labai tiksliai pradėjo savo prisistatymą, kokios kartos atstovas jis yra ir kad ši karta jau turi prisiimti atsakomybę už ateitį. Tas, žinoma, užkabino visus“, – sakė L. Mažylis.

Taip pat, politiko tikinimu, V. Sinkevičius parodė, jog gerai išmano teisės aktus, o lyginant su kai kuriais kitais komisarais pretendentais, kurie prisistatė šiandien, V. Sinkevičiaus prisistatymas atrodė geriau. Esą tai rodo, kad jo kandidatūrai greičiausiai bus pritarta.

Po klausymų netrukus Europos liaudies partija paviešino pranešimą, skelbiantį kad V. Sinkevičius klausymuose nenuvylė.

„Sinkevičius yra žmogus, turintis didelį potencialą“, – sakė europarlamentaras Peteris Liese ir Fransciscas Jose Millanas, ir Europos liaudies partijos atstovas iš Aplinkos ir žuvininkystės komitetų.

„Jis yra pirmasis, kuris reprezentuoja tūkstantmečio kartą Europos Komisijoje. Tai yra geras signalas jaunimui. Jo patirtis kaip Inovacijų ministro bus labai naudinga sprendžiant aplinkos problemas“, – sako P. Lesie.

Po tokių vertinimų labai tikėtina, kad V. Sinkevičiui neteks dar kartą atsakyti į klausimus raštu ir laikyti pakartotinį klausymų egzaminą.

Parašytas komitetų vertinimo raštas dėl V. Sinkevičiaus tinkamumo užimti aplinkos ir vandenynų eurokomisaro pareigas bus išsiųstas EP komitetų pirmininkų sueigai. Pastaroji, baigusi formalų vertinimą, raštą siųs EP Pirmininkų sueigai, kuri spalio 17 d. išnagrinės visus raštus ir atliks galutinį vertinimą. Tuo pat metu vertinimai turėtų būti paskelbti viešai.

Greičiausiai dėl jo kandidatūros balsuos EP spalio 23 dieną, kuomet bus tvirtinamas visas EK kabinetas.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35