Lietuvoje

2019.10.03 16:15

„Tvarkiečiai“ naujos politinės jėgos lyderiu kels Arvydą Juozaitį

LRT.lt, BNS2019.10.03 16:15

Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius ir politikas Arvydas Juozaitis suvienija jėgas. Kaip teigiama portale delfi.lt, naujai kuriamos partijos lyderiu planuojama kelti būtent A. Juozaitį.

Kaip teigia portalas, ši idėja jau suderinta ir su frakcijoje „Lietuvos gerovei“ dirbančiais „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariais, o pastarieji šiai minčiai pritarė. Teigiama, kad naujasis politinės jėgos pavadinimas galėtų būti „Santalka „Lietuva yra čia“, o naujų politikų be jau anksčiau numatytų į planuojamą politinę jėgą kol kas neplanuojama kviesti.

LRT.lt primena, kad rugsėjo pabaigoje „Tvarkiečių“ valdyba nusprendė kurti naują partiją. „Priėmėme bendru sutarimu sprendimą kurti naują politinį darinį“, – žurnalistams po posėdžio Seime tuomet sakė „tvarkiečių“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Pasak jo, valdyboje sutarta, kad naujos partijos lyderis turėtų būti žmogus iš šono.

R. Žemaitaitis tada tvirtino, kad politinės jėgos pavadinimas bus arba „Suvereni Lietuva“, arba „Vieninga Lietuva – Suvereni Lietuva“. Jis valdybai pristatė ir naujos partijos simboliką.

„Kviesime visus, ir nepartinius, nes mūsų partijai einant į savivaldos rinkimus mes turėjome nemažai žmonių, kurie buvo nepriklausantys partijai. Aišku, kviečiame juos. Buvę ir esami partijos nariai, kurie buvo nepatenkinti „Tvarka ir teisingumu“, tai irgi matomai galės jungtis prie mūsų jėgos“, – tada kalbėjo R. Žemaitaitis.

Daug partiečių, įskaitant V. Kamblevičių, tada kritikavo R. Žemaitaitį dėl vienasmenių sprendimų. Po valdybos posėdžio politikai teigė žiūrintys į ateitį.

„Tėviškai jis sūnų paauklėjo, o sūnus tėvą paauklėjo. Reikia žiūrėti ir progresuoti į priekį“, – tuomet kalbėjo R. Žemaitaitis.

Rugsėjo pradžioje Seime sugriuvo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija, jos pagrindu susikūrė nauja frakcija „Lietuvos gerovei“.

„Tvarkiečių“ frakciją paliko jos seniūnas, partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Kamblevičius, Seimo nariai Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava ir Juozas Imbrasas. Įsteigus frakciją „Lietuvos gerovei“, prie jos prisidėjo ir „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius.

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas R. Žemaitaitis liko vienas ir dirba Mišrioje Seimo narių grupėje.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ kaip juridinis asmuo yra teisiama korupcijos byloje, ji kaltinama iš kyšių ar neteisėtai iššvaistyto turto gavusi daugiau nei 350 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt