Lietuvoje

2019.10.03 14:18

Dėl tarnybinio pažeidimo Klaipėdos prokuroras pažemintas pareigose

atnaujinta 14.29
BNS2019.10.03 14:18

Klaipėdos prokuroras Aivaras Velutis dėl tarnybinio pažeidimo pažemintas pareigose, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

„A. Velutis, būdamas Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroru ir žinodamas prokurorui keliamus reikalavimus, (...) sistemingai teikė tam tikriems suinteresuotiems asmenims kvalifikuotas teisines konsultacijas naudodamasis specifinėmis profesinėmis žiniomis ir tokiu savo elgesiu padarė šiurkštų tarnybinį pažeidimą“, – teigiama prokuratūros išplatintame pranešime.

Pranešime akcentuojama, kad A. Velutis tokiu būdu pažemino prokuroro vardą, pakirto pasitikėjimą teisingumo vykdymu Lietuvoje ir diskreditavo prokuratūros, kaip valstybės institucijos autoritetą.

Sprendimą skirti tarnybinę nuobaudą priėmė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Šis sprendimas priimtas gavus Vidaus tyrimų skyriuje atlikto tarnybinio patikrinimo išvadą bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

Tarnybinis patikrinimas pradėtas šių metų balandį, gavus duomenų apie jo veiksmus.

„A. Velučio veiksmai bei padarytas pažeidimas nesuderinami su jo einamomis pareigomis ir funkcijomis minėtame skyriuje“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Kol kas neaišku, į kokias žemesnes pareigas bus skiriamas prokuroras.

„Asmuo supažindinamas su įsakymu ir jam pateikiamos laisvos darbo vietos, šiuo atveju tai buvo apylinkės prokuroro darbo vieta Visagine“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Ji teigė, kad asmuo taip pat informuojamas, jog gali būti įsteigta darbo vieta arčiau jo gyvenamosios vietos.

„Jeigu asmuo nesutinka, tai tokia darbo vieta bus įsteigta, (...) jeigu pažeminimas pareigose, tai jis turėtų tapti apylinkės (vietoje apygardos – BNS) prokuroru“, – kalbėjo E. Martinonienė.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus