Lietuvoje

2015.08.06 14:36

Karštąjį savaitgalį – ir įspėjimas dėl kelių

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, DELFI.lt2015.08.06 14:36

Alinantis karštis – ne tik išbandymas žmonėms ir gyvūnams, bet ir šalies transportui.

Alinantis karštis – ne tik išbandymas žmonėms ir gyvūnams, bet ir šalies transportui.

Lietuvos geležinkeliai paskelbė dėl karščio mažinantys traukinių greitį, o vairuojantys automobilius turėtų prisiminti, kad nuo karščio pavojingai iškyla betoninės plokštės kelyje Vilnius-Utena.

Apie šio kelio pavojus kalbama ne vienerius metus, nes prieš kelis dešimtmečius nutiestas kelias kartais deformuojasi ir kelia pavojų vairuojantiems.

„Tai, kad šis kelias yra nesaugus, rodo ne tik informaciniai skydai šalia kelio, bet ir tai, kad ministerija yra kreipusis į Vyriausybę, kuri yra patvirtinusi kelio atnaujinimo darbus viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu. Tačiau tam reikia Seimo pritarimo, o Seime niekaip nerandama sutarimo“, – DELFI sakė susisiekimo ministro atstovas spaudai Ričardas Slapšys.

Informaciniuose skyduose šalia kelio nurodoma, kad jis gali deformuotis, kai yra šilčiau nei +25. Plokštei lūžus prieš vairuotojo nosį gali netikėtai iškilti keliasdešimties centimetrų kliūtis.

Kitų panašių kelių, pasak jo, Lietuvoje daugiau nėra.

Kaip skelbia Lietuvos geležinkeliai, nuo rugpjūčio 6 dienos, visų keleivinių traukinių greitis bus ribojamas iki 80 kilometrų per valandą, o prekinių – iki 70 kilometrų per valandą. Dėl šių apribojimų galimi traukinių vėlavimai.

Savaitgalį laukia rekordinis šiemet – iki +37 laipsnių – karštis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.