Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Policijos operacija Vilniaus tabore tęsis mažiausiai dar savaitę

ELTA 2015.09.08 13:45

Policijos pirmadienį pradėta operacija prieš narkotikų platinimą Vilniaus romų tabore bus tęsiama bent iki kitos savaitės pabaigos, iki ketvirtadienio vidurdienio pareigūnai sulaikė 44 asmenis, čia greičiausiai atvykusius įsigyti kvaišalų.

Policijos pirmadienį pradėta operacija prieš narkotikų platinimą Vilniaus romų tabore bus tęsiama bent iki kitos savaitės pabaigos, iki ketvirtadienio vidurdienio pareigūnai sulaikė 44 asmenis, čia greičiausiai atvykusius įsigyti kvaišalų.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininko Sauliaus Klebavičiaus teigimu, ketvirtadienį tabore dirbo 36 viešosios tvarkos užtikrinimo policijos pareigūnai, kriminalinės policijos pareigūnai veikė atskirai pagal savo pačių planą.

Tikslas yra mažinti narkotinių medžiagų vartojimų ir jų patekimą tiek į taborą, tiek iš taboro

„Šiuo momentu surašyti 44 administracinių teisės pažeidimų protokolai, dėl narkotinių medžiagų vartojimo, taip pat nustatyti 4 kelių eismo taisyklių pažeidimai, iš jų vienas neblaivus vairuotojas, vienas ieškomas asmuo. Čia yra šios dienos rezultatai, pasiekti vykdant operaciją teritorijoje aplink taborą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė S. Klebavičius, pridurdamas, kad trečiadienį dėl galimo narkotikų platinimo sulaikytas vienas asmuo.

Pareigūno teigimu, policija šiuo metu patruliuoja aplink taboro teritoriją, kratos pastatų viduje nėra vykdomos, nes tam nėra gautos teismo sankcijos.

„Mes kol kas nieko nekrečiame, dirbame aplink taborą, siekiame, kad kuo mažiau žmonių patektų į taborą“, – kalbėjo S. Klebavičius.

Pasak S. Klebavičiaus kol kas sunku pasakyti ar ši policijos operacija duoda vaisių.

„Mes ne kartą esame minėję, kad tai nėra vien tik policijos problema. Turi dirbti ne tik policija, bet ir pradedant Seimu, Vyriausybe ir netgi visa bendruomene“, – teigė policijos atstovas.

Didesnio teisėtvarkos dėmesio romų taboras susilaikė po to, kai per savaitę perdozavę kvaišalų mirė 8 narkomanai. Policijos teigimu, tabore paimti heroino mėginiai parodė, kad mirtis sukėlė pernelyg didelė narkotinių medžiagų koncentracija – įprastai romų parduodamuose kvaišaluose heroino koncentracija siekia 7–10 proc., naujausiuose bandiniuose jo koncentracija siekė 30–50 proc.

Vidaus reikalų ministerijos anksčiau ketvirtadienį išplatintame pranešime teigiama, kad operacijoje dalyvauja policijos, Viešojo saugumo tarnybos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pajėgos. Pasieniečiai savo ruožtu stiprina asmenų, vykstančių iš Rusijos į Kaliningrado sritį ir atgal, transporto ir nelegalios migracijos kontrolę. Be to, vienas iš tikslų – užkardyti galimą kvaišalų tiekimą į taborą šiuo keliu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi