Lietuvoje

2019.10.03 12:13

Juknevičienė: Jakeliūno akibrokšto Europos Parlamente niekas rimtai nevertina

papildyta Jakeliūno komentaru; 12.55

Europarlamentarė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narė Rasa Juknevičienė ketvirtadienį patikino, kad Stasio Jakeliūno nusiųstas laiškas naujajai Europos Komisijos (EK) pirmininkei Ursulai von der Leyen nėra vertinamas rimtai ir kandidato į Europos komisarus Virginijaus Sinkevičiaus klausymams neigiamų pasekmių sukelti neturėtų.

Ketvirtadienį atėjusi į susitikimą su Lietuvos žurnalistais Europos liaudies partijos Europos Parlamente narė patikino, kad vakarykščio skandalo atgarsių EP koridoriuose negirdėti. S. Jakeliūno pastangas EK pirmininkės akyse kompromituoti V. Sinkevičių, kalbant apie tariamą jo nejautrumą konservatoriaus Mykolo Majausko #MeToo skandalo istorijoje, yra vertinamos kaip neadekvatus ir didesnio dėmesio nevertas elgesys.

„Niekas čia tokio pobūdžio laiškų rimtai nevertina ir priima kaip keistus asmeniškumus. Mes tų laiškų gauname be galo daug ir visokių. Bet čia lygiai panašiai, kaip buvo su Mindaugo Puidoko laišku NATO generaliniam sekretoriui arba NATO Parlamentinės Asamblėjos delegacijoms. Tai yra menamas S. Jakeliūno sumąstytas ir pritemptas reikalas. Suprasčiau, kad būtų kalbama apie žmogų, kuris tiesiogiai kandidatuotų į komisarus (turima omeny, kad į skandalą pateko ne pats V. Sinkevičius – LRT.lt), tai tokį laišką gal dar būtų galima suprasti. Aš negaliu to suprasti“, – stebėjosi europarlametarė.

Pati R. Juknevičienė tikino, kad S. Jakeliūno veiksmus vertina labai neigiamai. TS-LKD narė laiške paminėtą #Metoo žodžių junginį ji vertina kaip tam tikrą kabliuką, skirtą Europos žaliųjų partijai, kurios vienas svarbiausių programinių uždavinių yra lyčių lygybė. Visgi europarlamentarė tikina, kad kolegos Brisuelyje ant šio kabliuko neužkibo ir dirbtinai kuriamas skandalas neigiamo poveikio V. Sinkevičiaus klausymams greičiausiai neturės.

„Kad V. Sinkevičiaus kandidatūra būtų labai kontroversiška ar labai svarstoma – tai taip nėra. Tad jeigu jis bus pasiruošęs atsakyti įklausimus – viskas bus gerai“, – sakė R. Juknevičienė.

S. Jakeliūnas tikina laišką V. Sinkevičiaus klausymų išvakarėse išsiuntė siekdamas atkreipti kuo daugiau dėmesio.

„Aš nesiekiu pakenkti V. Sinkevičiui kaip tokiam, aš siekiu atkreipti dėmesį į V. Sinkevičiaus moralines ypatingai problemas ir kompetencijas. Jis negali būti kompetentingas vandenynų, žvejybos, klimato kaitos ir aplinkosaugos klausimais. Kada tai reikėjo daryti? Kokiu būdu tai reikėjo daryti? Aš pasirinkau tokį laiką, nes, suprantama, prieš klausymus yra daugiau dėmesio“, – sakė S. Jakeliūnas.

Dėl A. Maldeikienės teiginių apie paties S. Jakeliūno darytą spaudimą merginai politikas svarsto galimybę kreiptis į teismą. Tuo tarpu iš kitų kolegų politikas pripažįsta sulaukęs kritikos, bet tai jam pačiam esą suprantama.

LRT.lt primena, kad S. Jakeliūnas laiške U. Von der Leyen siūlė atmesti V. Sinkevičiaus kandidatūrą esą dėl „labai abejotinos Lietuvos kandidato p. Sinkevičiaus pozicijos diskusijose dėl seksualinio priekabiavimo bylos“.

Taip pat antradienį savo paskyroje europarlamentaras S. Jakeliūnas pakartojo savo griežtą poziciją, kad nepalaiko V. Sinkevičiaus kandidatūros į Europos komisarus.

Premjeras Saulius Skvernelis pasmerkė S. Jakeliūno veiksmus, kuriuos pavadino „švelniai tariant, keistais“.