Lietuvoje

2019.10.03 19:08

Sinoptikė perspėja apie nemalonius rudens reiškinius, gali pasirodyti ir viena kita snaigė

bobų vasaros laukti neverta

Artimiausiomis dienomis oro temperatūra išliks žema ir netgi kris iki neigiamos, todėl galima sulaukti ir vienos kitos snaigės, LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Pašnekovė perspėja, kad gali būti slidu tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems.

– Ir toliau bus šalta ir lietinga?

– Tikrai yra vėsu, tačiau, panašu, kad lietaus bent artimiausiomis dienomis pakaks. Savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje lietaus bus mažiau, tačiau galbūt reikėtų vartoti žodį „krituliai“, nes temperatūra išliks žema ir kris iki neigiamos, ypač rytais ir naktimis. Daug kur bus šalnos, todėl tarp lietaus lašų gali įsimaišyti ir viena kita snaigė.

Pirmieji krituliai bus išties nedrąsūs. Ne tik žemdirbiams reikėtų pasižiūrėti, ką vertėtų gelbėti, o ko ne, nes, pavyzdžiui, kopūstai ir obuoliai dar pakenčia tokį šaltį, bet ir vairuotojams reikėtų būti atidesniems. Esant neigiamai temperatūrai, ypač ant tiltų ir viadukų, jau gali būti slidu, nes ant asfalto nukritę lapai apšąla. Net ir vaikštant reikėtų būti atsargiems. Tokie bus pirmieji nemalonūs rudens reiškiniai.

– Bobų vasaros laukti neverta?

– Tikrai neverta, nes bent jau artimiausią savaitę nieko gero ir gražaus nematyti. Savaitgalis ir pirmoji savaitės pusė pasižymės šaltomis naktimis ir vėsiomis dienomis, o antroji savaitės pusė, panašu, jog bus šiek tiek šiltesnė. Galbūt pasibaigs šalnų laikotarpis, tačiau bus gana debesuota, protarpiais su lietumi, o dienos išliks nešiltos. Temperatūra dieną svyruos tarp 6–11 laipsnių šilumos. Antroje savaitės pusėje galbūt bus arčiau 10–11 laipsnių, tačiau vis tiek išliks vėsu.

– Ar šiuo metu Lietuvoje orai labai skiriasi?

– Skirtumai tikrai nėra dideli. Galbūt kiek vėsiau šiaurės vakariniuose rajonuose, kur yra giedriau, ir kiek labiau apsiniaukę rytiniuose šalies rajonuose.

– Kaip būtų galima apibendrinti rugsėjį?

– Oro temperatūra rugsėjį buvo nuo kelių dešimtųjų laipsnio rytiniuose rajonuose iki vieno laipsnio pajūryje aukštesnė už vidutinę daugiametę oro temperatūrą, tačiau rugsėjis buvo labai skirtingas. Pirmoji jo pusė buvo neįprastai šilta, kai visoje Lietuvoje temperatūra kilo iki 27–28 laipsnių ir net 11 dienų ji viršydavo 20 laipsnių. Antrąją rugsėjo pusę smarkiai atvėso: kai kur buvo ir dvi, kai kur ir septynios naktys su šalnomis.

Orų prognozė: nejau temperatūra kris žemiau nulio ir pasirodys pirmosios snaigės?