Lietuvoje

2019.10.03 09:35

Linkevičius nevyks į Minską: Mogherini atšaukė vizitą

atnaujinta 12.40
Paulina Levickytė, ELTA2019.10.03 09:35

ES užsienio politikos vadovei Federicai Mogherini atšaukus aukšto lygio vizitą Minske spalio 4–5 dienomis, rengiamą pagal ES Rytų partnerystės programą, į Minską nusprendė nevykti ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„F. Mogherini atšaukė aukšto lygio vizitą Minske, ministras L. Linkevičius taip pat nevyks“, – Eltai sakė ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

F. Mogherini penktadienį turėjo susitikti su Baltarusijos ministru pirmininku Sergejumi Rumu. Derybose numatyta apsvarstyti 20 dokumentų, susijusių su Rytų partnerystės veikla 2020 metais, o šeštadienį buvo numatytas susitikimas su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka.

Pats ministras L. Linekvičius dar trečiadienį pažymėjo, kad tai bus bendras Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų vizitas.

„Tai yra Europos Sąjungos Rytų partnerystės ministrų aukšto lygio susitikimas, kolektyvinis važiavimas. Penktadienį susitikimas su Baltarusijos premjeru, o šeštadienį – mūsų pačių darbotvarkė, klausimai apie Rytų partnerystę, prioritetus“, – trečiadienį sakė L. Linkevičius.

Pastarosiomis savaitėmis prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad sieks pamažu atnaujinti dialogą su Baltarusija, nes Lietuvai svarbu, jog kaimyninė šalis išsaugotų savarankiškumą nuo Rusijos. O praėjusią savaitę įvyko užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus susitikimas su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi.

Susitikimas sukėlė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kritiką. Konservatoriai tvirtina, esą yra informacijos apie ketinimus atsisakyti dabartinės Lietuvos pozicijos vetuoti ES ir Baltarusijos partnerystės susitarimą dėl jos vykdomos nesaugios Astravo AE statybos.

Lenkijos užsienio reikalų ministras taip pat nevyks į Minską

Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius taip pat nevyks į ES Rytų partnerystės programos ministrų susitikimą Minske, pranešė Baltarusijos naujienų portalas reform.by, remdamasis informuotais šaltiniais.

Vietoje J. Czaputowicziaus į Minską vyks jo pavaduotojas.

Savo vizitą į Baltarusiją J. Czaputowiczius buvo priverstas atšaukti dėl gedulingų renginių, skirtų paminėti rugsėjo 30 d. mirusio vieno iš Lenkijos „Solidarumo“ judėjimo lyderių Kornelio Morawieckio atminimą. Dabartinis Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis yra velionio sūnus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.