Lietuvoje

2019.10.02 17:29

Suimtas išpuolį prie Klaipėdos gimnazijos įvykdęs paauglys

bandė apiplėšti, buvo agresyvus
Reda Gilytė, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.02 17:29

Klaipėdos teismas dešimčiai dienų leido suimti paauglį, įtariamą pasikėsinimu apiplėšti. Pirmadienį jis sulaikytas dėl išpuolio prie vienos Klaipėdos gimnazijos.

Nukentėjusių paauglių tėvai sako, kad apie 13, o kartais ir daugiau vaikų, nevaldomi siautėja jau ne vieną savaitę, o į mokyklą nusitaikė nuo šių metų rugsėjo.

Teisme paaiškėjo, kad šiam nepilnamečiui jau yra iškelta baudžiamoji byla dėl plėšimų. Švietimo, mokslo ir sporto ministras kitą savaitę rengia posėdį, į kurį kviečia moksleivių, tėvų, mokyklų vadovų, policijos, vaiko teisių atstovus aptarti, kaip reaguoti.

„Paauglys išties buvo labai agresyvus, labai piktas, jis su įsibėgėjimu spardė duris, su dideliu smūgiu, su jėga, šaukdamas, grasindamas įvairiausiais tokiais dalykais, kad tikrai kėlė grėsmę“, – pasakoja progimnazijos direktorė Lina Logvinovienė.

„Geriausia prevencijos priemonė yra vaikų užimtumas. Tie vaikai, kurie lanko neformalias įstaigas, kur jiems patrauklu: tai gali būti choras, tai gali būti menai, gali būti techninių dalykų, jeigu vaikai įsitraukia, jiems nebelieka laiko gatvėj būti. Nebelieka laiko kitiems dalykams, todėl mes norim išlaikyti kitais metais neformaliojo ugdymo krepšelį, jį plėtoti ir iš esmės turėtų visi paaugliai kažkur dalyvauti“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Žinios. Klaipėdoje siautėja nepilnamečiai: teismas 10 dienų leido suimti paauglį, įtariamą pasikėsinimu apiplėšti
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.