Lietuvoje

2019.10.02 15:33

Skvernelis apie konservatorių kaltinimus Linkevičiui: artėjant rinkimams ištraukė rusų bauginimo kortą

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad konservatorių kaltinimai užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui – strateginis, priešrinkiminis žingsnis. Pasak ministro pirmininko, nepaisant dialogo užmezgimo su Baltarusija, Lietuvos pozicija dėl Astravo AE nesikeičia.

„Kalbant apie konservatorius, nieko naujo – artėja rinkimai, ištraukiama rusų bauginimo korta. Gaila, kad kaltinimai reiškiami užsienio reikalų ministrui visiškai nepagrįstai, nes tas kolaboravimas, kuris buvo Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje su Baltarusija atominės energetikos srityje – davė rezultatą, kad elektrinė stovi“, – teigė premjeras.

Premjeras dar kartą patikino, kad Lietuvos pozicija dėl Astravo AE nesikeis.

„Pagal Konstituciją pagrindines užsienio kryptis formuoja prezidentas ir įgyvendina kartu su Vyriausybe. Mes matome, mano galva, teisingą pokytį.

Tai yra kaimynas, su kuriuo mes turime bendrauti, kalbėtis. Turime užtikrinti savo interesų apsaugą, gynimą bendradarbiaudami ir bendraudami.

Galiu patikinti, kad Vyriausybė nekeičia jokių savo pamatinių nuostatų, kalbant apie Astravo AE. Nepaisant to, kad turime tą problemą, mes turime kalbėtis“, – sakė premjeras.

Trečiadienį užsienio reikalų ministras L. Linkevičius Seimo Užsienio reikalų komiteto uždarame neeiliniame posėdyje atsakinėjo į konservatoriams iškilusius klausimus po jo susitikimo su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi.

ELTA primena, kad pastarąją savaitę Niujorke vykęs užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus susitikimas su Baltarusijos užsienio reikalų ministru V. Makėjumi sukėlė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kritiką. Konservatoriai tvirtina, esą yra informacijos apie ketinimus atsisakyti dabartinės Lietuvos pozicijos vetuoti ES ir Baltarusijos partnerystės susitarimą dėl jos vykdomos nesaugios Astravo AE statybos.

Ministras, komentuodamas konservatorių jam metamus kaltinimus, teigia, kad Lietuvos požiūris į šį nesaugiu laikomą objektą nesikeičia.

„Mes turime suprasti, kad dialogo nebuvimas su Baltarusija tikrai neatliepia Lietuvos interesų, ir aš manau, kad dialogo nebuvimas tarp Baltarusijos ir ES gali atitikti tik Rusijos interesus. Taip kad tie, kurie rūpinasi, kad čia kažkas kalba, turėtų susirūpinti, kieno interesams jie atstovauja“, – Eltai sakė L. Linkevičius, pridurdamas, kad Vakarų didžiosios valstybės pastaruoju metu intensyvina santykius su Baltarusija.