Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Vilniaus savivaldybė sulaukė 68 privačių darželių prašymų dėl kompensacijų

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniaus savivaldybė sulaukė 68 privačių darželių prašymų dėl 100 eurų kasmėnesinių kompensacijų už kiekvieną ugdomą vaiką.

Vilniaus savivaldybė sulaukė 68 privačių darželių prašymų dėl 100 eurų kasmėnesinių kompensacijų už kiekvieną ugdomą vaiką.

Šie privatūs darželiai planuoja nuo rugsėjo 1 dienos ugdyti 3821 vaiką, BNS informavo savivaldybė. Sutartys bus pasirašomos nuo rugpjūčio 17 dienos.

Pagal savivaldybės patvirtintą tvarką, privatiems darželiams 100 eurų kompensacija skiriama tik tuo atveju, jei ta pačia suma mažinamas tėvų mokestis privačioje ugdymo įstaigoje ir paslaugų kaina vienerius mokslo metus nesikeis.

Už švietimą atsakingas sostinės vicemeras Valdas Benkunskas BNS sakė, kad iš privačių darželių nuo rugsėjo siūlomų vietų apie 800 bus sukurtos naujai.

„Pagal skaičius dėl vietų tai 800 yra daugiau nei praeitą rugsėjį. Grubiai skaičiuojant, praeitą rugsėjį privatininkai turėjo 3 tūkst. vaikų, dabar – apie 3,8 tūkst.“, – teigė vicemeras.

Anot jo, didesnės privačių darželių plėtros tikimasi kitąmet. Naujas vietas darželiuose kuria ir pati savivaldybė.

„Lūkesčiai yra didesni žiūrint į kitus ir dar kitus metus, nes suprantame, kad mes tik gegužę pradėjome šnekėti apie kompensaciją ir ilgalaikį procesą skatinant konkurenciją privačiame sektoriuje, ir per tokį laikotarpį kai kurie privatininkai plėtros įgyvendinti fiziškai negalėjo. Kiek mes kalbėjome su privatininkais, jie, matydami ilgalaikę savivaldybės poziciją ir poreikį šitoje rinkoje, yra nusiteikę investuoti į plėtrą, žinome, kad yra ir sklypai perkami, ir patalpos nuomojamos. Tai kitam rugsėjui ta plėtra augs žymiai didesniais tempais“, – įsitikinęs V.Benkunskas.

Savivaldybė nurodo, kad šiuo metu, elektroninės sistemos duomenimis, eilėje dėl vietos darželyje lieka laukti per 7,6 tūkst. vaikų, tačiau, anot vicemero, eilė trumpės rudenį atskaičiavus privačius darželius lankančius vaikus.

„Darysime bendrą eilę vaikų, kurie nelanko nei valstybinių, nei privačių darželių, čia bus jau ta tikrojo eilė“, – sakė V.Benkunskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi