Lietuvoje

2019.10.02 14:06

Paluckas: konservatorių kritika prezidentui yra veidmainystė

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.10.02 14:06

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kritika prezidentui Gitanui Nausėdai dėl platesnio Lietuvos dialogo su Baltarusija yra veidmainystė, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas (LSDP) Gintautas Paluckas.

„Konservatoriai, būdami valdžioje, vykdė uždarą arba izoliacinę užsienio politiką ir ji atnešė Lietuvai daug žalos. Santykiai su Lenkija buvo įšaldyti, vėliau reikėjo viską taisyti. Tuo laikotarpiu Lietuvos pašonėje kilo ir Astravo atominė elektrinė. Jei būtų bendradarbiaujama glaudžiau, galbūt ji stovėtų kitur arba jos nebūtų buvę. Dabartinė konservatorių kritika prezidentui dėl platesnio dialogo su Baltarusija – veidmainiška“, – sako G. Paluckas.

Pasak socialdemokratų lyderio, Lietuvos nacionalinio saugumo interesas – demokratiška Baltarusija, o tam reikia nuolatinių pastangų ir dialogo.

„Mūsų nacionalinis interesas yra žinoti, kas dedasi šalia mūsų sostinės, kuri patenka į Astravo atominės elektrinės evakuacijos zoną, o aklas ir piktybinis Baltarusijos ignoravimas prie šio tikslo niekaip neprisideda“, – pridūrė G. Paluckas.

TS-LKD atstovų poziciją, esą Lietuva traukiasi nuo principinių pozicijų dėl Astravo atominės elektrinės, interviu Eltai sukritikavo ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad konservatorių susirūpinimas dėl jo mezgamo dialogo su Baltarusijos diplomatais – rinkiminis žingsnis.

Populiariausi

Petras Gražulis

Lietuvoje

2020.12.02 14:41

Kultūros komiteto posėdyje už Gražulio nugaros pasirodė apsinuoginęs vyriškis papildyta Gražulio komentaru, atnaujinta 18.15

5
Kėdainiai

Lietuvoje

2020.12.02 20:05

Liepsnojantys Kėdainiai bandys pažaboti COVID-19 pandemiją, bet ruošiasi ir juodžiausiam scenarijui ligoninė išsinuomojo furgoną mirusiųjų kūnams laikyti

11