Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.02 12:21

Linkevičius: konservatoriams pritrūko fantazijos

šią savaitę ministras vyks į Baltarusiją; atnaujinta 13.02

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad konservatorių susirūpinimas dėl jo mezgamo dialogo su Baltarusijos diplomatais – rinkiminis žingsnis. Ministras stebisi, kad konservatoriai pasirinko būtent tokį įvykį pasižymėti prieš rinkimus. Anot ministro, konservatoriams šį kartą pritrūko fantazijos.

„Man nežinau, kokia nauda iš šito posėdžio. Toks sunkus susikalbėjimas, išvadų kažkokių ir neturėjo būti, kiekvienas pasidarė savo išvadas, aš pasidariau savo. Turbūt artėja rinkimai, kai kas nori tai išnaudoti. Man truputį keista, kodėl šita situacija pasirinkta. Turbūt kolegos nelabai turi fantazijos ir kažkokių kitų klausimų jie nesugalvoja, nori kažkokios konfrontacijos“, – po Seimo Užsienio reikalų komiteto uždaro posėdžio teigė L. Linkevičius
„Kaip tik kalbant apie Astravą mums reikėtų konsoliduotis ir stengtis sumažinti žalą, nes objektas jau pastatytas. Tai faktas“, – sakė jis.

L. Linkevičius teigė, kad gal reikėjo prieš dešimt metų daryti lemiamus žingsnius stabdant Astravo AE statybas. Ministras žurnalistams teigė, kad komitete priminė kolegoms komunikatą, 2010 m. pasirašytą dviejų premjerų Sergjaus Sidorskio ir Andrius Kubilius, apie bendradarbiavimą branduolinės saugos srityje.

„Tuomet jie nutarė bendradarbiauti branduolinės energetikos srityje, tai nežinau, ką čia reikėtų papildyti“, – teigė jis.

Trečiadienį užsienio reikalų ministras L. Linkevičius Seimo Užsienio reikalų komiteto uždarame neeiliniame posėdyje atsakinėjo į konservatoriams iškilusius klausimus po jo susitikimo su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi.

ELTA primena, kad pastarąją savaitę Niujorke vykęs užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus susitikimas su Baltarusijos užsienio reikalų ministru V. Makėjumi sukėlė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kritiką. Konservatoriai tvirtina, esą yra informacijos apie ketinimus atsisakyti dabartinės Lietuvos pozicijos vetuoti ES ir Baltarusijos partnerystės susitarimą dėl jos vykdomos nesaugios Astravo AE statybos.

Ministras, komentuodamas konservatorių jam metamus kaltinimus, teigia, kad Lietuvos požiūris į šį nesaugiu laikomą objektą nesikeičia.

„Mes turime suprasti, kad dialogo nebuvimas su Baltarusija tikrai neatliepia Lietuvos interesų, ir aš manau, kad dialogo nebuvimas tarp Baltarusijos ir ES gali atitikti tik Rusijos interesus. Taip kad tie, kurie rūpinasi, kad čia kažkas kalba, turėtų susirūpinti, kieno interesams jie atstovauja“, – Eltai sakė L. Linkevičius, pridurdamas, kad Vakarų didžiosios valstybės pastaruoju metu intensyvina santykius su Baltarusija.

Šią savaitę L. Linkevičius vyks į Baltarusiją

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šią savaitę vyksta vizito į Minską.

Ministras pažymi, jog tai ne dvišalis, o bendras Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų vizitas, tačiau dalis darbotvarkės bus skirta Lietuvos ir Baltarusijos ryšiams.

„Tai yra Europos Sąjungos Rytų partnerystės ministrų aukšto lygio susitikimas, kolektyvinis važiavimas ir penktadienį susitikimas su Baltarusijos premjeru, o šeštadienį – mūsų pačių darbotvarkė, klausimai apie Rytų partnerystę, prioritetus“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė L. Linkevičius.

Seimo URK vadovas „socialdarbietis“ Juozas Bernatonis po uždaro posėdžio apgailestavo, kad „opozicijos atstovai atėjo su išankstine partijos nuostata, su kritiniu požiūriu, ir nebuvo klausomasi, ką ministras kalbėjo“.

„Aš manau, kad tiek konservatorių tarybos sprendimas, tiek šiandieninė mano kolegų pozicija buvo padiktuota daugiau rinkimine kampanija, daugiau nepritarimu prezidento politikai, o ne dėl šio konkretaus projekto“, – sakė komiteto pirmininkas.

Konservatorių partija yra pareiškusi, kad „Astravo atominė elektrinė palaipsniui legitimizuojama Lietuvos oficialios užsienio politikos formuotojų ir vykdytojų“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi