Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.02 12:14

Nausėda: nacionalinis susitarimas dėl švietimo virto įžeistos savimeilės žaidimu

Benas Brunalas, ELTA 2019.10.02 12:14

Prezidentas Gitanas Nausėda, komentuodamas tai, kaip realizuojama iniciatyva pasirašyti partijų susitarimą dėl švietimo politikos, sako šiuo metu matąs įžeistos savimeilės žaidimus.

„Dėl to, man atrodo, švietimo susitarimas šiek tiek stringa“, – interviu Eltai sako G. Nausėda ir kartoja anksčiau išsakytą poziciją, kad reikalui esant Prezidentūra galėtų tarpininkauti.

Prezidento nuomone, susitarimo dėl švietimo pasirašymas negali būti nukeltas vėlesniam laikui, o kartu, teigia jis, pats dokumentas negali tapti politinių sprendimų nelemiančia deklaracija.

„Aš labai atidžiai žiūriu į šį procesą (...) ir tikrai stengiuosi, kad ši idėja nebūtų diskredituota, kad jos būtų laikomasi. Bet kokia nesėkmė nacionalinio susitarimo istorijoje būtų didžiulė dėmė ateities nacionaliniams susitarimams. Ji diskredituotų arba devalvuotų patį instrumentą, o to mes mažiausiai norime“, – sakė G. Nausėda, pridurdamas, kad dabartinei Vyriausybei su švietimo problemomis sunkiai sekėsi tvarkytis.

„Tai yra ta sritis, kurioje ši Vyriausybė turi mažiau pagrindo didžiuotis. Deja, buvo nenuoseklumo, buvo tam tikrų blaškymųsi, o ir šiandien situacija toli nuo idealo. Taip kad jeigu padėtis nepasikeis per likusius vienus metus, galimybių pasigirti bus tikrai nedaug“, – apibendrino šalies vadovas.

ELTA primena, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis yra išsiuntęs kvietimą Seime atstovaujamų politinių partijų atstovams kartu parengti susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi