Lietuvoje

2019.10.02 12:48

Lietuvos ambasadorė ES: Sinkevičiui patikėtas vienas matomiausių portfelių Europoje

Laura Adomavičienė, specialiai LRT.lt iš Briuselio2019.10.02 12:48

Pagrindinis naujosios Europos Komisijos (EK) darbo laukas, skambiai vadinamas žaliuoju susitarimu, bus ta plotmė, kurioje Lietuvos kandidatas Virginijus Sinkevičius su jam patikėtu aplinkos ir vandenynų portfeliu bus ypatingai matomas tiek Europoje, tiek ir pasaulyje, sako Lietuvos ambasadorė Europos Sąjungoje (ES) Jovita Neliupšienė.

Lietuvos ambasadorė prie ES sako, kad Lietuvoje labiau vertinamas atstovavimas ekonomikos, biudžeto, finansų sritims, tačiau V. Sinkevičiui tenkanti aplinkos ir žuvininkystės sritis labiau matoma visoje Europoje. Ypač bus stebimi į jo veiklos lauką pateksiantys žuvininkystės reikalai, kurie pareikalaus didelių derybinių gebėjimų.

„Švarinimo, tvarkymo ir klimato kaitos klausimai neišvengiamai yra susiję su transportu, su energetika, žemės ūkiu, daugeliu kitų klausimų, kurie yra kitų komisarų kompetencijos srityje. Apskritai Ursulos Von der Leyen, būsimosios komisijos prezidentės, vienas iš prioritetų yra naujas „žaliasis susitarimas“. Atskirose programose finansavimui yra numatyti procentai nuo 55 iki 30 iš visos Europos finansinės perspektyvos, tai yra 1 trilijonas eurų su trupučiu ir (šios lėšos numatytos – LRT.lt) skirti būtent žalioms programoms. Tai rodo, kad portfelio potencialas yra didžiulis“, – portalui LRT.lt sakė J. Neliupšienė.

Ji taip pat pabrėžė, kad Lietuvoje ne labai pastebima, bet kas yra matoma tarptautinėje perspektyvoje, yra labai didžiulė atsakomybės sritis kalbėti su trečiosiomis šalimis, kurios nėra ES narės, bet tam, kad būtų pasaulis, visa mūsų planeta švaresnė, tvaresnė, sveikesnė aplinka, prie to turi prisidėti ir kitos šalys. Tai yra didelis tarptautinis darbas, skatinantis kitas šalis būti ambicingesnėmis ir įsitraukti į tą procesą.

Sunkesni klausimai, kurie patenka į V. Sinkevičiaus sritį, yra susiję su žuvininkystės sektoriumi, žalia aplinkosauga bei žiedine ekonomika. Daugiausia V. Sinkevičiui derybinių gebėjimų pareikalaus laviravimas tarp žuvininkystės verslo sektoriaus, pačių žvejų, kurie yra apibrėžiami kaip socialinė grupė, bei žuvų išteklių ir žvejybos kvotų, kurias jau dabar siūloma apkarpyti tam, kad būtų išlaikyta bioįvairovė.

LRT.lt primena, kad V. Sinkevičiaus klausymai Europos Parlamente vyks ketvirtadienį. Iš Lietuvos kandidato klausymus rengiantys aplinkos ir žuvininkystės sritis kuruojantys komitetai tikisi, kad V. Sinkevičius sugebės įrodyti turįs pakankamai kompetencijos ir entuziazmo, atskleis lyderio savybes. Jos bus ypatingai svarbios dirbant Franso Timmermanso, būsimojo vicepirmininko, atsakingo už klimato kaitą, komandoje.

Klausymai truks tris valandas, V. Sinkevičiui bus užduodami 25 klausimai.

Prieš rytojaus dieną laukiantį iššūkį Europos Parlamentas kviečia pažvelgti į jų sukurtą pristatymą apie Virginijų Sinkevičių
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.