Lietuvoje

2015.08.06 11:05

Šiek tiek gaiviau bus tik Lietuvos vakaruose

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.08.06 11:05

Iš Lietuvos dabartiniai karščiai artimiausiomis dienomis nesitrauks. Kiek gaiviau ketvirtadienį ir penktadienį bus tik vakariniuose šalies rajonuose.    

Iš Lietuvos dabartiniai karščiai artimiausiomis dienomis nesitrauks. Kiek gaiviau ketvirtadienį ir penktadienį bus tik vakariniuose šalies rajonuose.     

Pasak sinoptikės Margaritos Kirkliauskaitės, ketvirtadienį pajūryje ir Žemaitijoje kai kur gali net truputį palynoti, o temperatūra dėl debesų kils tik iki 23–29 laipsnių.

Tačiau pietiniuose, rytiniuose ir centriniuose rajonuose bus karšta ir sausa. „Čia nelis, padrikai išsimėtę balti debesėliai nesutrukdys saulei orą vėl įkaitinti iki 30–34 laipsnių karščio“, – prognozuoja sinoptikė.

Ateinančią naktį debesuotumas vėl nyks. Penktadienį lietaus tikimybė bus maža. Nakties metu oras vės iki 13–18 laipsnių. O dieną temperatūra daugelyje rajonų kils iki 30–32 laipsnių, pietiniame šalies pakraštyje – iki 34 laipsnių karščio. Šiek tiek gaiviau išliks kai kuriuose vakariniuose rajonuose. Temperatūra čia – 26–28 laipsniai.

Šeštadienis, anot M. Kirkliauskaitės, bus karštas visoje Lietuvoje. Lietus dar neužsuks. Temperatūra dieną kils iki 30–35 laipsnių.

Sekmadienį vakariniuose rajonuose naktį pradės lynoti, kitur lietus apsilankys dienos metu. Trumpus vasariškus lietus vietomis lydės ir perkūnija, o perkūnijos metu galimi ir stipresni vėjo sustiprėjimai.

„Pietryčiai tos atgaivos turėtų sulaukti tik vėlai vakare. Temperatūra dar spės pakilti iki 32 laipsnių. O kadangi atkeliaus drėgmė, tai [pietryčiuose] bus labai tvanku“, – sakė sinoptikė.