Lietuvoje

2019.10.02 07:06

Pranckietis suskubo raminti Kauno rajono gyventojus: šis Seimas dėl prijungimo prie miesto nebalsuos

Kauno miesto savivaldybei norint prisijungti dalį Kauno rajono, susitikime su Karmėlavos bendruomene Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis teigė, kad šios kadencijos Seimas dėl dalies seniūnijų prijungimo prie miesto nebalsuos.

Pats Kauno rajone, Ringauduose gyvenantis Seimo Pirmininkas sakė nepritariantis tokiai miesto plėtrai ir jokios naudos iš to nematąs.

Kitą savaitę planuojamas ir neeilinis Kauno rajono tarybos posėdis, kuriame poziciją dėl dalies seniūnijų prijungimo prie Kauno miesto, turėtų pasakyti Kauno rajono politikai. Pasak Viktoro Pranckiečio, kitą savaitę dėl Kauno miesto ribų keitimo, į posėdį rinksis ir valdančioji frakcija. Kauno rajono gyventojai, nenorintys jungtuvių, planuoja surinkti apie 20 tūkstančių parašų ir juos veš į Vidaus reikalų ministeriją.

„Įteiksime šiuos parašus vyriausybei skatindami nemėtyti mokesčių mokėtojų pinigų, kaip mes turime tokį išsireiškimą - matome visi bendras tendencijas, matome, kad sprendimas neparuoštas, grobuoniškas, nesuderintas“, – sako Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos vadovė Eglė Juozapavičienė.

„Pagrindinis dalykas viso šito įstatymo, kuris apie teritorijų ribų keitimą kalba, tai yra žmonių nuomonė. Šiandien aš specialiai tuo klausimu susitikau su Ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir paklausiau jo nuomonės, ir jis pasakė, kad šiame Seime tokia iniciatyva nebus svarstoma, ir šita Vyriausybė tokio siūlymo - ji gali privalėti svarstyti pagal įstatymą, bet tokio siūlymo, teigiamo Kauno miesto siūlymo, Vyriausybė neteiktų“, – rajono gyventojus ramino V. Pranckietis.

Kauno miestas, siekdamas pritraukti daugiau lėšų į biudžetą iš miesto teikiamomis paslaugomis besinaudojančių gyventojų, nori prisijungti 13 rajono seniūnijų, rajono meras Valerijus Makūnas sako, kad sprendimai yra skaldantys ir skuboti.

Siūlomos prijungti teritorijos užima 297,8 kvadratinio kilometro – beveik dukart daugiau nei dabartinis miestas.

Žinios. Opozicinių konservatorių iniciatyva šaukiamas neeilinis Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdis