Lietuvoje

2015.08.06 17:24

Stabdomas privalomas šaukimas Šiaulių regione

LRT.lt2015.08.06 17:24

Rugpjūčio 10 d. Šiaulių regione stabdomas šių metų privalomas šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.  Toks  sprendimas priimtas surinkus šiems metams nustatytą tinkamų atlikti karo prievolininkų skaičių šiame regione, rašoma pranešime spaudai.

Rugpjūčio 10 d. Šiaulių regione stabdomas šių metų privalomas šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.  Toks  sprendimas priimtas surinkus šiems metams nustatytą tinkamų atlikti karo prievolininkų skaičių šiame regione, rašoma pranešime spaudai.

Tikėtina, jog artimiausiais mėnesiais privalomas šaukimas taip pat bus stabdomas Klaipėdos ir Alytaus regionuose.

Karo  prievolininkams, esantiems Šiaulių regiono privalomai šaukiamųjų sąraše, kuriems atvykimo į regioninį karo prievolės ir komplektavimo skyrių laikas paskirtas rugpjūčio 10 d. ar vėliau,  nebereikia atvykti į skyrių pradėti šaukimo procedūrų.  Šaukimo procedūros nutraukiamos ir tiems karo prievolininkams,  kurie dar nepradėjo tikrintis sveikatą  arba  jų sveikatos tikrinimo laikas paskirtas rugpjūčio 10 d. ar vėliau.  Karo prievolininkai bus asmeniškai informuojami telefonu ir el. paštu dėl šaukimo procedūrų jiems sustabdymo.

Šauktiniai, esantys Šiaulių regiono šaukimo sąraše, kuriems buvo paskirtas atvykimo į regioninį karo prievolės ir komplektavimo skyrių laikas iki rugpjūčio 10 d. ir kurių sveikatos tikrinimo procedūros jau yra pradėtos, vis tiek dar privalo atvykti į skyrių ir  užbaigti sveikatos tikrinimo procedūras.

Šiaulių ir kituose šalies regione gyvenantys 18–38 m. vaikinai ir merginos kviečiami ir toliau registruotis savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarybą šiais metais dar nesukomplektuotose tarnybos vietose arba 2016 metais.

Seimui priėmus sprendimą atnaujinti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 2015 m. ją atliks 3 tūkst. jaunuolių – dalis savo noru, dalis jų bus pašaukta iš 2015 m. šaukimo sąrašų, į kuriuos įtraukti 36 825 karo prievolininkai. Rugpjūčio 6 d. duomenis, savanoriškai  privalomąją pradinę karo tarnybą norą pareiškė 2431 jaunuolių.

2015 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai buvo sudaryti regioniniu principu, o regionams kvotos nustatytos proporcingai regionuose gyvenančių šaukiamųjų skaičiui.  Karo prievolininkus į Lietuvos kariuomenės dalinius pristatys šeši Krašto apsaugos savanorių pajėgų regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai.

Pirmieji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės rugpjūčio 24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.