Lietuvoje

2019.10.01 13:26

Komunistinei Kinijai minint 70-metį, protestuotojai Vilniuje įspėja apie šalies grėsmes

Ignas Jačauskas, BNS2019.10.01 13:26

Komunistinei Kinijai minint 70-metį, protestuotojai Lietuvos sostinėje siekia priminti apie komunistinio režimo aukas bei įspėja apie šios šalies grėsmes Lietuvai.

Apie 20 protestuotojų – visuomenininkų, politikų, nešini protesto plakatais, taip pat Tibeto, Taivanio, Honkongo vėliavomis, vidurdienį susirinko ant Baltojo tilto Vilniuje.

Šią vietą protestuotojai pasirinko dėl ankstesnių Kinijos ambasados planų antradienį surengti šventinį fejerverką, tačiau renginiui leidimo neišdavė Vilniaus miesto savivaldybė.

Anot pikete dalyvavusio Seimo nario konservatoriaus Žygimanto Pavilionio, apie Kinijos grėsmes vis garsiau kalba ne tik Jungtinių Valstijų, bet ir Vokietijos, kitų Europos valstybių, taip pat ir Lietuvos žvalgyba.

„Visi mato visų pirma Konfucijaus instituto veiklą, gerai finansuojamą mūsų mokyklose, universitetuose, visi pastebi tą pačią žvalgybą, komunistinės Kinijos norą perimti mūsų infrastruktūrą, finansuoti Astravo atominės elektrinės reaktorių, kur dirba net 400 pasiųstų kinų – tai jų „lengvatinė paskola“, kuri parėmė šį monstrą 30 kilometrų nuo mūsų sienų“, – teigė Ž. Pavilionis.

Jis taip pat pabrėžė Kinijos domėjimąsi geležinkelio, Klaipėdos uosto infrastruktūra, telekomunikacijomis diegiant 5G ryšį.

„Mes turėtumėme suprasti, kad laisvė yra nedaloma, ir mes esame už laisvę – ar Tibeto, ar Taivano, ar Ukrainos“, – tvirtino politikas.

Dauguma nevyriausybininkų bei politikų yra Tibeto rėmėjai, tačiau organizacijos „Tibeto namai“ direktorius Vytis Vidūnas renginyje kvietė visus palaikyti „laisvos Kinijos“ idėją.

„Norime, kad visuomenė suprastų, ką buvome raginami minėti praėjusią savaitę. Norime pasakyti, kas yra Kinijos Liaudies Respublika, kokios problemos, susijusios su žmogaus teisėmis, yra joje“, – BNS sakė V. Vidūnas.

Anot Seimo konservatorių frakcijos atstovo Manto Adomėno, svarbu akcentuoti, kad sukaktis žymi komunistinio režimo, pareikalavusio „šešiasdešimt kelių milijonų aukų“, susikūrimą.

„Tai yra teroro, kuris tebesitęsia ir dabar yra įkalinęs per milijoną piliečių, okupuotų teritorijų gyventojų koncentracijos stovyklose, metinės“, – BNS teigė jis.

Pirmadienį piketuotojai rinkosi ir prie greta esančio viešbučio, kur keli šimtai Lietuvoje reziduojančių diplomatų, verslininkų ir keletas Lietuvos politikų dalyvavo Kinijos ambasados priėmime, skirtame sukakčiai.

Rugpjūčio pabaigoje Vilniaus centre į Honkongui palaikyti skirtą mitingą atvykus Kinijos rėmėjams tarp abiejų pusių atstovų kilo susistumdymas, kiek vėliau Lietuvos užsienio reikalų ministerija įteikė notą kinų ambasadoriui dėl šios šalies diplomatų vaidmens konflikte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.