Lietuvoje

2015.08.06 11:39

Rengiamas pasitarimas dėl žvėrių daromos žalos ūkininkams

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.08.06 11:39

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ketvirtadienį Anykščių rajone rengia pasitarimą dėl laukinių žvėrių daromos žalos.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ketvirtadienį Anykščių rajone rengia pasitarimą dėl laukinių žvėrių daromos žalos.

Žemdirbių, aplinkosaugininkų, politikų susitikimas vyks avių augintojui priklausančiame ūkyje.

„Ūkininkai stengiasi saugoti savo gyvulius, jie įrengia apsaugines priemones, bet tai nesuveikia, žinoma, turime saugoti laukinius gyvūnus, tačiau dėl to neturi kentėti ūkininkai, kitaip valstybė turės nuolat mokėti kompensacijas“, – pranešime spaudai teigė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Anot ŽŪM, šiuo metu ūkininkai ypač kenčia dėl vilkų, kurie moko savo paūgėjusius jauniklius medžioti. Kai kurios savivaldybės kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą su prašymu leisti sumedžioti vilkų, nes šie papjovė daug naminių gyvulių.

Aplinkos ministerija šiuo metu keičia taisykles, kurios leis ūkininkams kompensuoti jų patirtą žalą. Planuojama, kad už stumbrų ir vilkų padarytą žalą bus skiriamos kompensacijos iki 100 procentų. Už stumbrų padarytą žalą valstybės pagalba sieks iki 100 proc., nereikalaujant taikyti prevencinių priemonių. Tačiau už vilkų padarytą žalą naminiams gyvūnams bus kompensuojama iki 100 proc. tik tuo atveju, jeigu buvo taikomos prevencinės apsaugos priemonės ir iki 80 proc. patirtų išlaidų, susijusių su sužeistų gyvūnų gydymu, pranešė ŽŪM.

Vilkai yra saugomi Berno konvencijos.

Aplinkos ministerijos teigimu, Lietuvoje iš viso skaičiuojama beveik 300 vilkų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.