Lietuvoje

2019.10.01 13:06

Gydytojai teigia, kad Adamkienės būklė stabili, savijauta pagerėjusi

LRT.lt2019.10.01 13:06

Kaip teigiama antradienį išplatintame Santaros klinikų pranešime, Almos Adamkienės būklė stabili, o savijauta – pagerėjusi.

„A. Adamkienė rugsėjo 29 d. paguldyta į VUL Santaros klinikas dėl pasireiškusių insulto simptomų. Pacientei vaistais pagerinta smegenų kraujotaka (atlikta trombolizė). A. Adamkienės būklė stabili, pagėrėjusi.

Svarbu paminėti, kad pagal pasaulinę praktiką visiškos insulto rizikos išvengti neįmanoma, net ir taikant visas įmanomas prevencijos priemones. Jis gali ištikti bet kada ir bet ką“, – teigiama pranešime.

LRT.lt primena, kad prezidento Valdo Adamkaus žmona nuo sekmadienio yra Vilniaus Santaros klinikų intensyvios priežiūros skyriuje. Į Santaros klinikas ji paguldyta įtarus insultą. Žmoną aplankęs V. Adamkus sakė, kad jos būklė iš pradžių buvo sunki, tiesa, ji jau pirmadienį buvo perkelta iš reanimacijos skyriaus į įprastą palatą.

„Sekmadienį nugabenome į ligoninę, intensyvioje priežiūroje, stebi ją per naktį, dieną nuo insulto. Aš kiek galėjau padariau ir pagal gydytojus suspėjau padaryti“, – pirmadienį sakė prezidentas V. Adamkus.

92-ejų A. Adamkienė ligoninėje buvo atsidūrusi ir rugsėjo viduryje, tuomet medikai nustatė, kad negalavimas susijęs su kraujagyslėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.