Lietuvoje

2019.10.01 10:31

Mirė kalbininkas Kazimieras Musteikis

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.10.01 10:31

Savaitgalį eidamas 92-uosius metus mirė kalbininkas, rusų kalbos tyrinėtojas Kazimieras Musteikis, antradienį pranešė Lietuvos edukologijos universiteto Alumnų draugija.

K. Musteikis mokėsi tuometiniame Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute (dabar Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija), 1956 apsigynė disertaciją iš lyginamosios rusų ir lietuvių kalbų sintaksės.

Mokslininkas 30 metų vadovavo universiteto Rusų kalbos katedrai, daugiau nei dešimtmetį dirbo Rusų kalbos ir literatūros fakulteto dekanu.

Jis bendradarbiavo ir redagavo rusų – lietuvių kalbų žodynus, parengė monografiją apie lietuvių ir rusų kalbų morfologiją.

1978 metais K. Musteikiui suteiktas Nusipelniusio mokslo veikėjo vardas. Jis yra skaitęs paskaitas Vengrijos, Anglijos, Vokietijos universitetuose ir pedagoginiuose institutuose, penkerius metus dėstė Leipcigo universitete, paskelbė nemažai straipsnių kalbų dėstymo metodikos, prielinksninių žodžių junginių su prielinksniais dabartinėje rusų ir lietuvių kalboje klausimais.

2012 metais rusų kalba išleista K. Musteikio „Funkcinė rusų ir lietuvių kalbų gramatika“.

Profesorius mirė rugsėjo 29 dieną po sunkios ligos.

K. Musteikis bus laidojamas trečiadienį Liepynės kapinėse Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.