Lietuvoje

2019.09.30 15:09

Grybauskaitei bus įteiktas Laisvės riterio apdovanojimas

LRT.lt2019.09.30 15:09

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį lankysis Lenkijoje, kur kasmetiniame Varšuvos saugumo forume, iškilmingoje ceremonijoje jai bus įteiktas Laisvės riterio apdovanojimas, rašoma pranešime.

Šis garbingas apdovanojimas prezidentei suteiktas už išskirtines pastangas, kovojant už Lietuvos, Baltijos šalių ir Lenkijos saugumą bei apginamumą. Taip pat už tvirtą poziciją Rusijos invazijos į Ukrainą atžvilgiu.

Laisvės riterio apdovanojimus generolo Kazimiro Pulaskio vardo fondas nuo 2006 m. skiria įžymiems tarptautiniams veikėjams, atstovaujantiems laisvės, teisingumo ir demokratijos vertybėms, dėl kurių mūšiuose prieš Rusijos įtaką Abiejų Tautų Respublikai kovėsi legendinis generolas. Laureatams įteikiama gen. K. Pulaskio kardo kopija.

Pastaraisiais metais Laisvės riterio apdovanojimai skirti buvusiam Danijos ministrui pirmininkui ir NATO generaliniam sekretoriui Andersui Foghui Rasmussenui, buvusiai Airijos Respublikos prezidentei ir Jungtinių Tautų vyriausiajai žmogaus teisių komisarei Mary Robinson, Estijos prezidentui Toomasui Hendrikui Ilvesui ir kitiems garsiems, Europos saugumui daug nusipelniusiems politikams. Prieš 10 metų Laisvės riteriais yra tapę prezidentas Valdas Adamkus ir buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis.

Varšuvos saugumo forumą nuo 2014-ųjų kasmet rengia K. Pulaskio fondas. Forume dalyvauja aukšto rango NATO ir ES šalių narių valdžios ir kariuomenės atstovai, saugumo ir gynybos politikos ekspertai. Šiemet forumo dėmesys sutelktas į naujausius iššūkius saugumui ir demokratijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.