Lietuvoje

2019.09.30 14:33

Teismas išnagrinėjo Vijūnėlės „dvaro“ savininkų bylą dėl patirtos žalos

Kauno apygardos administracinis teismas pirmadienį baigė nagrinėti vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ savininkų bylą dėl žalos.

Teismas sprendimą byloje skelbs spalio 28 dieną, BNS informavo teismo atstovė Evelina Talalienė.

Šioje byloje namo Druskininkuose savininkai Žilvinas ir Zina Poviloniai bando įrodyti, kad valstybės veiksmai, kai buvo išduoti namo statybai reikalingi dokumentai, o vėliau jie teismo pripažinti neteisėtais, jiems padarė apie 1,8 mln. eurų siekiančią žalą.

Šią sumą jie motyvuoja namo verte, jo griovimo išlaidomis bei siekia prisiteisti neturtinę žalą už patirtus išgyvenimus ir palūkanas.

Atsakovais byloje patraukta valstybė, atstovaujama Statybos inspekcijos bei Nacionalinės žemės tarnybos, ir Druskininkų savivaldybė.

Šių institucijų atstovai su ieškiniu nesutinka bei tikina, kad žala kol kas nėra patirta – namas dar stovi, nors ir yra pradėtas griauti. Savininkai žada jį išardyti iki šių metų pabaigos.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiemet liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia toliau dėjo pastangas, kad pastatas būtų išsaugotas.

Ž. Poviloniui, Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui yra pateikti įtarimai teisėjų korupcijos byloje. Joje nagrinėjamas epizodas, kad Vijūnėlės „dvaro“ byloje galėjo būti mokami kyšiai.