Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvą pasieks neregistruotos vakcinos nuo tuberkuliozės

BNS2015.09.08 13:45

Valstybinė ligonių kasa (VLK) trečiadienį pasirašė sutartį su tiekėju dėl neregistruotos bulgariškos vakcinos nuo tuberkuliozės pristatymo į Lietuvą.

Valstybinė ligonių kasa (VLK) trečiadienį pasirašė sutartį su tiekėju dėl neregistruotos bulgariškos vakcinos nuo tuberkuliozės pristatymo į Lietuvą.

Ši naujagimiams reikalinga vakcina šalies gydymo įstaigas turėtų pasiekti rugpjūčio mėnesio pabaigoje, tai suderinta su tiekėju, pranešė VLK.

Iš viso šios vakcinos nupirkta pusei metų, jos turėtų užtekti iki kitų metų vasario.

Šiuo metu Lietuvoje trūksta tuberkuliozės vakcinų naujagimiams skiepyti.

Anot VLK pranešimo, Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, tapo situacijos įkaite – visos priverstos pirkti neregistruotas vakcinas nuo tuberkuliozės. Taip atsitiko, nes tik Danijos serumo institutas gamina Europoje registruotą vakciną, kuria skiepijami naujagimiai. Jis yra šios rinkos monopolininkas. Tačiau Danijos serumo institutas jau kurį laiką neužtikrina šios vakcinos tiekimo Lietuvai, pagal dar praėjusiais metais VLK pasirašytą sutartį. Pristatymo terminas nukeltas keturis kartus.

„Tikrosios priežastys, kodėl taip yra, nėra žinomos“, – rašoma pranešime.

VLK duomenimis, gamintojas aiškina, kad sutriko gamybos procesas dėl keliamų tam tikrų kokybės reikalavimų.

Pasiskolinti vakcinos iš kitų šalių neįmanoma, nes ir jos jaučia šio preparato stygių. Todėl, anot VLK, Lietuva kaip ir kitos valstybės perka neregistruotas vakcinas iš šalių, kurios jas gali pasiūlyti. Gegužės mėnesį įsigyta japoniška Lietuvoje neregistruota vakcina nuo tuberkuliozės. Dabar susitarta dėl bulgariškų vakcinų pristatymo į Lietuvą.

VLK pabrėžia, kad negauta nusiskundimų dėl neregistruotų vakcinų.

Naujagimio tėveliai turės apsispręsti, ar sutinka savo mažylį skiepyti neregistruota vakcina ir, jei sutinka, pasirašyti sutikimą gydymo įstaigoje. Jei nesutinka, jie turi teisę laukti registruotos vakcinos iš Danijos. Tačiau nėra tiksliai žinoma, kada ši vakcina pasieks Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.