Lietuvoje

2019.09.28 12:19

Policija: Venckienės ekstradiciją į Lietuvą derina Generalinė prokuratūra

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.09.28 12:19

Policija teigia, kad šiuo metu buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės ekstradiciją iš JAV į Lietuvą derina Generalinė prokuratūra.

Pasak policijos departamento atstovo Ramūno Matonio, kai procesas bus suderintas, prašymas turi būti perduotas policijai.

„Prokuratūra derina visus teisinius dokumentus, visus teisinius procesus. Kai jie bus suderinti, informacija bus perduota policijai. O policija tiesiog įvykdys tą ekstradiciją. Paprastai skambina pareigūnai į JAV, įsodina asmenį į lėktuvą ir parskrenda į Lietuvą.

Priklauso, kokia kardomoji priemonė paskirta – jei jai skirta kardomoji priemonė čia Lietuvoje, tai, aš įsivaizduoju, ji bus vežama į teismą.

Tos ekstradicijos vyksta nuolat. Kai mes gauname dokumentus, tiesiog nuperkami bilietai, pareigūnai nuskrenda ir parsiveža tuos asmenis“, – LRT RADIJUI sako R. Matonis.

Penktadienį pranešta, kad Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis teismas atmetė N. Venckienės skundą ir leido ją išduoti Lietuvai.

Prokurorai jai nori pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

N. Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013-aisiais. Ji Jungtinėse Valstijose suimta pernai vasarį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.