Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.27 22:16

Kaune globėja sumušė savo globotinę: gali laukti kalėjimas iki dviejų metų

Prieš vidurnaktį Kauno specialiosios tarnybos gavo pranešimą, kad 55 metų girta moteris sumušė 17-metę globotinę. Globėja atsidūrė areštinėje, po apklausų jai pateikti įtarimai dėl galimo smurto ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Taip pat skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Ji taip pat įpareigota nebendrauti su globotine. Po medikų apžiūros 17-metė apgyvendinta globos centre, jai bus ieškoma naujų globėjų.

15 metų mergaitę globojusi moteris atsidūrė areštinėje, globotinė – globos centre, o naktį už šių durų vykusio konflikto priežastis aiškinasi pareigūnai.

„Ketvirtadienį šiek tiek po 23 valandos buvo gautas pranešimas, kad namuose neblaivi moteris smurtavo prieš nepilnametę savo globotinę“, – pasakoja Kauno apygardos prokuratūros atstovė Izabelė Bočkienė.

Moteriai nustatytas 1,23 prom. girtumas. Po apklausų – pateikti įtarimai dėl galimo smurto ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo, taip pat skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Ji taip pat įpareigota nebendrauti ir neieškoti ryšių su globotine.

Globėja nesutinka su jai pareikštais įtarimais ir ginasi mušusi globotinę. Kaimynai nieko blogo apie šeimą negali pasakyti.

Tačiau vaiko teisių specialistams šeima žinoma, tiesa, ne taip seniai. Dar nepraėjo mėnuo, kai pagalbos dėl nesutarimų su globotine, į juos kreipėsi globėja. Tada buvo nustatytas pirmas grėsmės vaikui lygis. Po nakties konflikto nustatytas antras grėsmės lygis ir mergaitė pas globėją negrįš.

„Vaikas buvo apgyvendintas saugioje aplinkoje, tai yra globos centre, yra išklausoma vaiko nuomonė kur vaikas norėtų ir galėtų, vertinamo galimybės kas galėtų pasirūpinti vaiku ir bus keičiamas vaikui globėjas“, – Kauno apskrities vaiko teisių skyriaus vedėja Neringa Martišienė.

Jei įtarimai pasitvirtins, už tokį nusikaltimą globėjos laukianti griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Panorama. Nelaimė Stetiškių kaime: dėl kol kas neaiškių priežasčių nukrito ultralengvasis lėktuvas, pilotas žuvo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi