Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.27 18:30

Gretos Thunberg įkvėpti – keli šimtai žmonių Vilniuje susirinko į eitynes dėl klimato kaitos

Maždaug 200 žmonių, daugiausia jaunimo, Vilniuje penktadienį susirinko į eitynes raginti politikus imtis aktyvesnių veiksmų kovojant su klimato kaita.

Gaudint būgnų ritmams ir skanduotėms, eitynių dalyviai Gedimino prospektu daugiau nei valandą žygiavo nuo Seimo prie Vyriausybės.

Praeivių dėmesį traukusioje demonstracijoje jaunimas nešėsi katastrofišką planetos likimą pranašaujančius plakatus, o eisenos priekyje buvo matyti didelis užrašas „Žemės ateitis – tavo ateitis“.

„Mes norime politinės valios, kuri mums užtikrintų saugią ateitį“, – per megafoną prie Seimo sakė viena protesto organizatorių Saulė Andrejevaitė.

Akcijos dalyviai ragino politikus ir verslą mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą, o priimant sprendimus remtis naujausiais moksliniais tyrimais.

Protesto dalyvius stebėjo ir eismą Gedimino prospekte reguliavo policijos pareigūnai.

Eitynės Vilniuje yra pasaulyje vykstančių protesto akcijų prieš klimato šilimą „Fridays For Future“ („Penktadieniai už ateitį“) dalis.

Prieš savaitę panašioje demonstracijoje Lietuvos sostinėje taip pat dalyvavo apie 200 protestuotojų.

Pasaulinį judėjimą „Penktadieniai už ateitį“ pernai įkvėpė paauglė iš Švedijos Greta Thunberg, šią savaitę Jungtinių Tautų renginyje pasakiusi piktą kalbą, kritikuojančią pasaulio lyderius dėl neveiklumo stabdant klimato kaitą.

„Tai buvo labai emocionali kalba, galbūt ji galėjo būti kažkiek racionalesnė, tačiau visi mes turime apie tai kalbėti“, – BNS sakė eisenoje Vilniuje dalyvavęs 24 metų architektūros studentas iš Čekijos Jachimas Kopecky.

„Veiksmai (stabdant klimato kaitą) dabar yra nepakankami. Todėl ir esu čia“, – teigė jis.

Lietuvos Vyriausybė šiemet nusprendė prisidėti prie kitų Europos šalių iniciatyvos įtvirtinti tikslą pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos iki 2050-ųjų.

Siekiant šių tikslų, žadama daugiau investuoti į alternatyvas iškastiniam kurui, anglies dioksido sugavimo ir saugojimo technologijas, taip pat skatinti vartotojus keisti savo įpročius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi