Lietuvoje

2019.09.27 15:41

Matulas sako, kad Seimo aplinka kelia gėdą ir užsienyje

Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.27 15:41

Seimo nariai susirūpinę – sutrupėjęs Nepriklausomybės aikštės grindinys, surūdiję vėliavų stiebai, aplūžę suoliukai. Esą vaizdą darko ir fontaną uždengianti, tačiau jau nublukusi, piramidė. Tačiau Seimui surištos rankos – sklypas aplink parlamentą priklauso savivaldybei. Ši žada, kad netrukus bus išspręstas senas ginčas ir aplinką tvarkyti galės patys parlamentarai.

Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Antanas Matulas neslepia nepasitenkinimo – parlamento teritorija virto netvarka. Sutrūkinėjęs grindinys, tušti ir netvarkyti vazonai esą dabar tapę peleninėmis.

„Kažkodėl tai Vilniaus miestas sugeba Gedimino prospektą kitur apsodinti gražiai, kažkaip atrodo reprezentatyviai. Dabar ar yra gražu, solidu, kai mes čia vedam žmones?“ – klausia politikas.

A. Matulas sako – aplinka ne tik rėžia akį. Toliau Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas rodo tai, dėl ko stebisi ir užsienio žiniasklaida.

„Jau gėdos jausmas reiškia, kantrybė trūko, kada mačiau čia stovėjo lenkų delegacija ir ta lenkų delegacija filmavo ne parlamentą, bet filmavo šitą vietą. Aš supratau, kad reikia kažką daryti“, – piktinasi A. Matulas.

A. Matulas problemą iškėlė etikos ir procedūrų komisijoje: „Suprantu, nėra pinigų, bet tas dvi plyteles pakeisti gal daug proto ir lėšų nereikia“.

Tačiau labiausiai Seimo nariui skauda dėl Nepriklausomybės aikštės grindinio. Čia vyksta įvairios ceremonijos, kuriose dalyvauja užsienio delegacijos, vyksta kariuomenės paradai.

„Kanceliarijai tikriausiai nesunku nudažyti vartus surūdijusius, tikriausiai nesunku pakeisti šiukšliadėžes, kurios jau kelia gėdą“, – sako Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas.

Diskusijos dėl Seimo aplinkos verda daugiau nei dešimtmetį. Tačiau niekas taip ir nepasišovė visko sutvarkyti. Teritorija aplink parlamento rūmus priklauso savivaldybei, tačiau suremontuoti fontano, aikštės ši taip ir nepradėjo. Imtis darbų ne sykį svarstė pati Seimo valdyba.

„Kas šeimininkas? Kol nėra šeimininko, tol nieko negali spręsti. Kaip spręsis fontano, ar šitos piramidės, na, tikriausiai, jau jos nebus, klausimas, ar kažkoks kitas sutvarkymas. Buvo veiksmų planas sudėliotas, kad reikia daryti. Samatos buvo labiau diskusinės“, – teigia Rima Baškienė, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja.

Trykštantis Algimanto Nasvyčio kūrinys gaivino vaikus ir pailsėti atėjusius senjorus – štai taip Seimo fontanas atrodė 2003-iųjų vasarą. O praėjus dešimtmečiui krentančius vandens lašus pakeitė byrančios rūdys. Fontanas imtas ardyti, o kad negąsdintų praeivių, paslėptas.

Savivaldybė šią vasara išrovė gėles ir pasėjo pievutę. Tačiau aikštė ir toliau merdi. Vilniaus meras žada, parlamentarai netrukus galės atsiraitoti rankoves – bus išspręstas senas ginčas ir sklypas perduotas Seimui.

Seimo nariai viliasi, gal pagaliau nebeteks raudonuoti dėl apleistos aplinkos, ir bus galima atsigaivinti šalia veikiančio fontano.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 11.45 min.

Žinios. Donaldas Trumpas asmenį, kuris skleidė informaciją apie jį, vadina „beveik šnipu“ ir grasina mirties bausme
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.