Lietuvoje

2019.09.27 14:54

Teikiama Greičiaus kandidatūra į ugniagesių vadovus

LRT.lt2019.09.27 14:54

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pateikė Vyriausybei svarstyti Sauliaus Greičiaus kandidatūrą į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovo pareigas, rašoma pranešime.

„Jeigu Vyriausybė pritars S. Greičiaus kandidatūrai, naujasis departamento vadovas ateis į tarnybą, kuri turi didžiausią visuomenės pasitikėjimą. Būtina šį pasitikėjimą ne tik išlaikyti, bet ir stiprinti. Viena svarbiausių užduočių naujajam departamento vadovui bus užtikrinti tinkamas ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas: pasirūpinti reikiamos įrangos ir darbo aprangos įsigijimu, taip pat ir vakcinacija“, – sako vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

52-ejų S. Greičius yra įgijęs inžinieriaus ir teisininko išsilavinimą. Nuo 2000 m. iki 2005 m. jis ėjo Lietuvos teisės universiteto Kauno policijos fakulteto docento (katedros vedėjo) pareigas, nuo 2005 m. iki 2007 m. buvo Mykolo Romerio universiteto Kauno policijos fakulteto docentas, o nuo 2007 m. iki 2017 m. – Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto dekanas. Pastaruosius dvejus metus prof. dr. S. Greičius eina Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos dekano pareigas.

„Su vidaus reikalų ministre aptarėme pagrindinius darbo prioritetus. Manau, kad itin svarbu išlaikyti socialinį dialogą su Profesinių sąjungų atstovais, jaučiu ministrės palaikymą dėl atlyginimų didinimo ir kitų svarbių tarnybai aspektų“, – teigia S. Greičius.

Pagal Vidaus tarnybos statutą, vidaus reikalų pagrindinių įstaigų vadovus penkeriems metams į pareigas skiria ir iš jų atleidžia Vyriausybė vidaus reikalų ministro teikimu.

Nuo 2019 metų vasario mėnesio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovo funkcijas kol kas atlieka Mindaugas Kanapickas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.