Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.27 14:06

Pranckietis: šaškių partiją bandyta lošti prieš šachmatų didmeistrę, kur Karbauskis gavo matą

atnaujinta 17.14

Siūlymo kandidatuoti į Seimo pirmininkus sulaukusi Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad taip Ramūnas Karbauskis renka balsus prieš Viktorą Pranckietį. „Valstiečių“ lyderis sako, kad Seimui reikia pirmininko, kuris atstovautų ir pozicijai, ir opozicijai. Esą dabar V. Pranckietis atstovauja tik sau pačiam. Seimo pirmininkas V. Pranckietis R. Karbauskio veiksmus vadina desperatiškais.

Vietoj Viktoro – Viktorija. „Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis siūlydamas į Seimo pirmininkus kandidatuoti liberalų sąjūdžio vedlei V. Čmilytei-Nielsen bandė perdėlioti Seimo figūras V. Pranckiečiui dar esant poste.

„Kaip V. Čmilytė-Nielsen profesionali šachmatininkė, aš šaškininkas profesionalus – reikia viską paskaičiuoti, kas bus po to, kai turėsim rinkti“, – aiškina R. Karbauskis.

Žaidimas – dėl balsų. V. Čmilytė–Nielsen teigia, kad už siūlomą postą R. Karbauskis siekia paramos balsuojant dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku.

„Jis pasiūlė savo paramą, valdančiosios daugumos paramą, jei nutarčiau kandidatuoti į Seimo pirmininko postą. Supratau, kad būtų tikimasi dalyvavimo atstatydinant Seimo pirmininką“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

R. Karbauskis tikina, kad tokių sąlygų nekėlė, tačiau neslepia, kad strateguoja, kaip surinkti pakankamai balsų sprendžiant dėl V. Pranckiečio likimo.

„Haha, tie vertinimai, kaip paminėjote, tam tikros logikos turi. Seimui vadovauja žmogus, kuris neturi nei opozicijos, nei pozicijos palaikymo, tai negali ilgai tęstis. Tai panašu į anekdotą, kai žmogus keliauja kažkur tai, bet atstovauja tik pats save“, – mano R. Karbauskis.

V. Čmilytė-Nielsen pasiūlymo atsisakė. Seimo pirmininkas tai vadina pergale.

„Tai R. Karbauskio šaškių partiją bandyta lošti prieš šachmatų didmeistrę, kur jis gavo matą. Įrodymas, kad yra vykdomi desperatiški veiksmai vieno asmens, kurio tikslas ne sukurti koaliciją, o būtinai pašalinti vieną asmenį“, – sako V. Pranckietis.

Tik žaidimas čia vyksta ne tarp R. Karbauskio ir V. Čmilytės-Nielsen ir R. Karbauskio, bet tarp R. Karbauskio ir V. Pranckiečio. Anot Seimo pirmininko, R. Karbauskio veiksmai įrodo, kad iki šiol jis melavo nuolat aiškindamas, jog V. Pranckietis turi posto atsisakyti dėl koalicijos sutarties. Joje numatyta, kad Seimo pirmininko kėdė priklauso „socialdarbiečiams“.

Susitikime su V. Čmilyte-Nielsen dalyvavo ir anksčiau realiausiu kandidatu į Seimo pirmininko postą įvardytas „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas. Jis teigia, kad žaidime nebedalyvauja.

„Mes šituo klausimu nebesidomime, svarbiausi dalykai – problema, čia jau didžiausios valdančiosios koalicijos problema“, – sako jis.

Opozicija abejoja, ar V. Čmilytė-Nielsen, jei būtų sutikusi su R. Karbauskio pasiūlymu, išties būtų gavusi pirmininko postą.

„Paskui paaiškėtų, kad balsuojant už liberalų lyderę, kandidatę į pirmininkus, neatsirado balsų. R. Karbauskis sakytų: „Aš labai stengiausi, bet slaptas balsavimas“, – spėlioja Seimo TS-LKD frakcijos narys Jurgis Razma.

Politologas Ramūnas Vilpišauskas sako, kad nors R. Karbauskio veiksmai ir abejotini, V. Pranckiečiui jau išties atėjo laikas palikti postą.

„V. Pranckiečio darbas Seimo pirmininko pozicijoje yra neįmanomas, bet jis nesuvokia ar apsimeta, kad nesuvokia, nes neturi nei reikiamos patirties politikoje, nei jo sieja idėjiniai ar kiti ryšiai su valdančiaisiais“, – mano TSPMI politologas Ramūnas Vilpišauskas.

Žodžių karas perėjo prie realių veiksmų. Šią savaitę valdantieji bandė V. Pranckiečio neišleisti vizito į Armėniją, Seimo valdyboje sprendimą vis dėlto patvirtinti Seimo pirmininko komandiruotę lėmė tik opozicijos balsai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi