Lietuvoje

2019.09.27 09:04

Pasiūlymo kandidatuoti į Seimo pirmininkes atsisakiusi Čmilytė-Nielsen mato kitą politikę šiame poste

Baškienės komentaras; atnaujinta 11.23
Dainora Karklytė, ELTA2019.09.27 09:04

Liberalų sąjūdžio pirmininkė, parlamentarė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ketvirtadienio vakarą feisbuke paskelbusi, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis siūlė jai paramą, jeigu politikė nuspręstų kandidatuoti į Seimo pirmininkės postą, teigia, kad valdantieji ieško palaikymo atleidžiant Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.

Politikės teigimu, „valstiečiai“ ir savo gretose turi tinkamų kandidatų, galinčių pakeisti Seimo vadovą.

„Vis dėlto atsisakiau. Visų pirma problema su Seimo pirmininku, kuri šiandien pasiekė epogėjų, nes mes matome, kad Seimo pirmininkas yra ir ignoruojamas, ir blokuojamas valdančiosios daugumos, ji yra sukurta valdančiųjų rankomis. Manau, kad jie ir patys pripažįsta, jog buvo pridaryta daug klaidų. Ar ta problema turi būti sprendžiama su opozicijos pagalba? Aš svarių argumentų tam šiandien nerandu“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Valdantiesiems svarstant, kas galėtų Seimo pirmininko poste pakeisti Viktorą Pranckietį, koalicijos partnerių „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas, teigia V. Čmilytė-Nielsen, nesvarsto užimti Seimo vadovo kėdės. Man neatrodė, kad jis projektuoja save šiame poste, tvirtina parlamentarė. Vis dėlto politikė pridūrė, kad tokį pasiūlymą ji gavo todėl, kad „valdantieji“ ieško paramos balsavime, kurio metu bus inicijuojamas V. Pranckiečio atleidimas.
„Aš supratau, kad buvo tikimasi mūsų palaikymo nuimant jį. (...) Pokalbis buvo pakankamai ilgas, bet esmė buvo tokia“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalų vadovės teigimu, susidariusi situacija, kurios metu yra nuvertinamas parlamento vadovo postas, yra apmaudi.

„Seimo pirmininko postas, kuris konstituciškai yra labai svarbus valstybės sąrangoje, tapo „pigia moneta“, kuria dabar bandoma užpildyti etatą. Tai yra tikrai apmaudu“, – akcentavo parlamentarė.

Kartu V. Čmilytė-Nielsen atkreipė dėmesį, kad valdantieji supranta savo padarytas klaidas.

„Man susidarė įspūdis, kad valdantieji supranta, jog buvo padaryta klaidų ir tikriausiai visai nuoširdžiai bando rasti sprendimus“, – teigė liberalė.

Valstybė, pasak V. Čmilytės-Nielsen, nesugrius, jeigu V. Pranckietis užbaigs savo kadenciją. Vis dėlto, jos manymu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turėtų tinkamų kandidatų ir savo gretose. Viena galimų kandidatūrų – Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

„Seimas nesugrius, jei šis Seimo pirmininkas pabaigs savo kadenciją. (...) Manyčiau, kad „valstiečiai“ turi ir kitų kandidatų, pavyzdžiui, Rima Baškienė, pirmoji pavaduotoja, kuri puikiai atlieka savo pareigas ir, matyt, yra tas žmogus, kuris ir yra ryšys tarps Seimo pirmininko ir visos valdančiosios daugumos“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Baškienė: ačiū už pasitikėjimą, bet mano kandidatūros įvardijimas per ankstyvas

Liberalų sąjūdžio pirmininkės, parlamentarės Viktorijos Čmilytei-Nielsen įvardinta kaip galima kandidatė užimti Seimo pirmininko postą, Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė dėkoja kolegei už pasitikėjimą, tačiau sako, kad jos kandidatūros įvardijimas yra per ankstyvas ir šiandien tai ne pirmaeilės reikšmės klausimas.

„Ačiū kolegei už tokį pasitikėjimą, bet dabar šis klausimas ir mano kandidatūros įvardijimas yra per ankstyvas. Šiandien turime Seimo pirmininką. Artėja biudžeto svarstymas - tai svarbiausia. Dirbkime žmonėms reikalingus darbus“, – penktadienį Eltai sakė R. Baškienė.

Jos teigimu, prioritetas yra valstybės biudžetas, įstatymų projektai, kurių laukia Lietuvos žmonės, o ne personalijų klausimas.

„Mes šiandien turime Seimo pirmininką, sprendimų nėra priimta jokių dėl jo nepasitikėjimo. Laukia begalė darbų ir prioritetas šiandien yra ne jo klausimo sprendimas, prioritetas yra valstybės biudžetas, įstatymų projektai. Turime pradėti atsakingiau galvoti apie tuos darbus, kurių laukia Lietuvos žmonės, o vidiniai dalykai, mūsų vienokių ar kitokių pareigų pasikeitimas šiame etape nėra pats svarbiausias sprendimas. Spalio 17 d. jau tikimės pamatyti įregistruotą valstybės biudžeto projektą. Tikrai yra ką veikti“, – sakė R. Baškienė.

Kada gali būti teikiamas nepasitikėjimo Seimo pirmininku V. Pranckiečiu klausimas, ji negalėjo pasakyti.
„Turi būti įteikiamas iniciatorių prašymas, šiandien jo dar nėra. Ar bus gautas artimiausiu metu, aš negaliu atsakyti, nes neturiu informacijos iš iniciatorių“, – sakė R. Baškienė.

Politikė neatsakė, kaip balsuotų, jeigu būtų svarstomas nepasitikėjimo Seimo pirmininku V. Pranckiečiu klausimas. „Iš tikrųjų pirmiausia reikia išgirsti diskusijas, argumentus ir motyvus. Kažkokių išankstinių teiginių tikrai negalėčiau pasakyti šiandien“, – sakė R. Baškienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt