Lietuvoje

2019.09.26 18:11

Čmilytei-Nielsen buvo siūlomas Seimo pirmininko postas

Karbauskis: ji tikrai galėtų būti puiki Seimo pirmininkė; atnaujinta 19.58
LRT.lt2019.09.26 18:11

Lietuvos Respublikos liberalų sąjungos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį pranešė, kad jai buvo pasiūlytas Seimo pirmininko postas.

„Norėdama išvengti spekuliacijų, pateikiu savo poziciją“, – savo socialiniame tinkle „Facebook“ rašė politikė.

Anot jos, šią savaitę ji buvo susitikusi su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu. V. Čmilytės-Nielsen teigimu, jai buvo pasiūlytas Seimo pirmininko postas, tačiau pasitarusi su savo frakcijos nariais, buvo nutarta atsisakyti pozicijos.

„Nepaisant to, manau, kad susidariusi situacija su Seimo pirmininku yra beprecedentė. Tai iliustravo ir vakar vykęs Seimo valdybos posėdis, kai daugumai priklausantys valdybos nariai nenorėjo išleisti Seimo pirmininko į kelionę, kurioje jis turėtų reprezentuoti mūsų valstybę ir Seimą.

Apmaudu, kad valdančiųjų klaidos ir toliau menkina Seimo reputaciją, tačiau mano vadovaujama Liberalų sąjūdžio frakcija netaps įrankiu sprendžiant valdančiųjų problemas“, – rašė ji.

Frakcijos seniūne perrinkta Liberalų sąjūdžio pirmininke savaitgalį išrinkta V. Čmilytė-Nielsen, frakcijos seniūno pavaduotoju, kaip ir iki šiol, bus Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ričardas Juška.

Karbauskis: jai būtų didelis palaikymas ir galėtų būti puiki Seimo pirmininkė

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį patvirtino, kad kvietė Liberalų sąjūdžio vadovę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dalyvauti Seimo pirmininko rinkimuose ir žadėjo jai frakcijos paramą.

R. Karbauskis sakė, kad tokį pasiūlymą pateikė vertindamas jos kompetenciją.

„Siūliau jai dalyvauti Seimo pirmininko rinkimuose“, – BNS ketvirtadienio vakarą sakė R. Karbauskis.

„Aš sakiau jai, kad pas mus frakcijoje ir tikriausiai kitose frakcijose būtų didelis palaikymas jos kandidatūrai. Ji labai ryški galima kandidatė, aišku, kad tikrai galėtų būti puiki Seimo pirmininkė“, – pridūrė „valstiečių“ lyderis.

Jis teigė, kad V. Čmilytė-Nielsen paramos būtų sulaukusi ir tuo atveju, jei liberalai nesijungtų prie valdančiosios daugumos.

„Niekada nebūčiau šnekėjęs su Liberalų sąjūdžio frakcijos ir partijos vadovu, jei tai nebūtų V. Čmilytė. Aš žiūriu į ją kaip į asmenybę, tai verta pagarbos asmenybė“, – kalbėjo R. Karbauskis.

LRT.lt primena, kad valdančioji koalicija rengiasi balsavimui dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Tai patvirtino „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.

„Valdančioji koalicija ruošiasi tokiam balsavimui. Mums turėtų pakakti balsų“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė jis.

Norint atleisti Seimo pirmininką reikia, kad už tokį sprendimą balsuotų ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Nors valdantieji jau prieš kelis mėnesius yra surinkę būtinus Seimo narių parašus dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku, jie nutarimo projekto neregistruoja Seimo posėdžių sekretoriate , nes vis nuogąstaudavo, kad neužteks balsų atstatydinti parlamento pirmininką.

Valdantieji „valstiečiai“ jau kurį laiką ragina V. Pranckietį trauktis iš pareigų, nes yra sutarę šį postą perleisti koalicijos partneriams Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

Parlamento vadovas pats atsistatydinti atsisako kaltindamas R. Karbauskį kerštavimu. V. Pranckietis rugsėjo pradžioje pasitraukė iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.