Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.27 08:51

Geriausiu metų socialiniu darbuotoju pripažintas Zinkus: matau savo darbe prasmę

Iš įvairių Lietuvos regionų į Vilnių atvykę socialiniai darbuotojai prie Vyriausybės ketvirtadienį susirinko į protestą dėl nesaugių darbo sąlygų ir mažų algų. LRT TELEVIZIJOJE viešėjęs „SOS vaikų kaimų“ globos koordinatorius Andrius Zinkus sako, kad tikrai tenka susidurti su sudėtingais atvejais.

„Būna ir iškeikia, būna ir pavaro, ir paprašo palikti namus. Aš pasakoju taip sušvelnintai. Išgirstam visokių palinkėjimų, bet fizinio pavojaus kol kas neteko patirti“, – pasakoja A. Zinkus.

Nepaisant dažnai sudėtingų darbo sąlygų vyras pasirinko socialinio darbuotojo profesiją. Anot jo, jam svarbiausia, kad darbas neštų ne tik finansinę naudą, bet ir būtų prasmingas.

„Aš matau labai didelę prasmę. Tai vieta, kur aš galiu save realizuoti. Vaikai yra ypatingai pažeidžiama grupė, o mes, suaugusieji, turėtumėme užtikrinti, kad vaikas jaustųsi saugiai ir būtų patenkinti visi jo poreikiai“, – įsitikinęs pašnekovas.

A. Zinkus „SOS vaikų kaime“ dirba vos metus, bet jau spėjo dėl savo darbo gauti apdovanojimą – „geriausias socialinio darbuotojo debiutas“. Vyras sako, nors dirba neilgai, jau mato darbo rezultatus.

„Yra nemažai šeimų, su kuriomis bendraujame nuolatos. Konsultuoju ir telefonu, ir lankausi namuose, ir bendrauju tiesiogiai su vaikais. Pokytis jaučiamas tikrai nemažas. Esant poreikiui organizuojame ir specialistų pagalbą tiek vaikui, tiek globėjui. Dažnai susiduriame su ypatingai sudėtingomis situacijomis, nes vaikai – po labai sunkių traumų ir vieni negeba su tuo susitvarkyti“, – vardija problemas specialistas.

Psichologinis ir fizinis smurtas biologinėje šeimoje, dalykai, kurių nėra patyrę net suaugę, – visa tai, anot globos koordinatoriaus, yra sudėtingos traumos.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 21.33 min.

„Laba diena, Lietuva“. Spalio 1-ąją Lietuvoje gaus sirenos ir netils mobilieji: prasidės radiacinės saugos pratybos
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi