Lietuvoje

2019.09.26 15:38

„Socialdarbiečiai“ skelbia: koaliciją paliktų dėl vaiko pinigų, ne dėl Seimo pirmininko

Karbauskio komentaras
Milena Andrukaitytė, BNS2019.09.26 15:38

Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) ketvirtadienį išplatino poziciją, jog „nedovanotinai užsitęsęs“ jiems numatyto Seimo pirmininko posto klausimas netaps priežastimi palikti valdančiąją koaliciją.

Kaip skelbiama LSDDP valdybos pareiškime, partija priimtų sprendimą palikti koaliciją, jei nebūtų padidinti vaiko pinigai iki 70 eurų visoms šeimoms ir dar 30 eurų papildomai daugiavaikėms, nepasiturinčioms, įvestas nemokamas pradinukų maitinimas, nemokamos bakalauro studijos.

„Patys LVŽS partneriai derybose pasiūlė deleguoti savo atstovą į Seimo pirmininko pareigas, tačiau iki šiol nesugebėjo įvykdyti koalicinių įsipareigojimų. Kadangi šio klausimo sprendimas nedovanotinai užsitęsė, mes dar kartą pabrėžiame, kad tai nėra mūsų partijos prioritetas. Mes nesiejame su Seimo pirmininko pareigomis savo dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje“, – sakoma partijos valdybos pareiškime.

Pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos bei „Tvarkos ir teisingumo“ liepą pasirašytą koalicijos sutartį, Seimo pirmininko postas turėtų atitekti „socialdarbiečiams“.

Klausimas įstrigo kadencijos pradžioje „valstiečių“ į šias pareigas deleguotam V. Pranckiečiui nesutikus iš pareigų trauktis savo noru. Jis rugsėjį paliko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.

V. Pranckietis ragina rengti nepasitikėjimo procedūrą juo Seime, valdantieji „valstiečiai“ kol kas delsia pateikti šį klausimą balsavimui.

R. Karbauskis: „socialdarbiečių“ pozicijos neišsigando: mes pasirašytume po jų pareiškimu

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad pasirašytų po „socialdarbiečių“ pareiškimu, skelbiančiu, kad valdančiosios koalicijos gretas partija paliktų, jei nebūtų surasta sprendimo didinti vaiko pinigus. Pasak jo, taip „socialdarbiečiai“ tik įrodo, kad tarp valdančiųjų yra ne dėl postų, o dėl koalicinėje sutartyje numatytų užsibrėžimų.

„Jeigu žmonės, darydami vieną ar kitą pareiškimą, šnekėtų apie postą, kad postas lemia jų sprendimus dirbti ar nedirbti valdančiojoje koalicijoje – tai būtų labai keista. Jie („socialdarbiečiai“. – ELTA) daro labai teisingą pareiškimą. Aš manau, kad mes pasirašytume po jų pareiškimu. Joks postas niekada negali būti priežastimi, dėl ko tu nedirbsi valstybėje kartu su kitais“, – Eltai ketvirtadienį sakė R. Karbauskis.

Visgi, jo teigimu, „socialdarbiečių“ deklaruota tezė, kad Seimo pirmininko postas jiems nesvarbus, nėra visiškai atitinkanti pačią sutarties logiką. Pasak R. Karbauskio, Seimo vadovo postas pagal koalicinę sutartį priklauso „socialdarbiečiams“, todėl, pabrėžė jis, parlamento vadovo kėdė jiems ir turi būti perduota, iš jos patraukiant Viktorą Pranckietį.

„Suprantu jų pareiškimą, tačiau, kita vertus, yra koalicinė sutartis, o joje rašoma ir apie postus. Manau, kad koalicinė sutartis turi būti vykdoma, čia abejonių nėra. Jų pareiškimai neprieštarauja tam faktui, kad jie veikia koalicijoje ne dėl postų“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Valdantieji jau prieš kelis mėnesius yra surinkę būtinus Seimo narių parašus dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku, tačiau projekto neregistruoja dėl rizikos, kad neužteks balsų atstatydinti parlamento pirmininką.

„Valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis prasidėjus rudens sesijai žadėjo, kad Seimo pirmininko atstatydinimo klausimas bus sprendžiamas netrukus, tačiau projektas neregistruotas ir valdantiesiems formaliai susigrąžinus daugumą su naujos frakcijos „Lietuvos gerovei“ bendro darbo sutartimi.

Valdančioji dauguma šiuo metu turi 75 balsus. Parlamento vadovo atstatydinimui reikia 71.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.