Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.26 15:34

Seimas pasipildė: prisiekė nauji Seimo nariai

pasikeitė komitetų sudėtis; atnaujinta 16.28

Ketvirtadienį Seime prisiekė trys nauji parlamentarai: konservatorės Paulė Kuzmickienė ir Rasa Petrauskienė bei socialdemokratas Liudas Jonaitis. Jiems prisiekus, pasikeitė ir kai kurių parlamentinių komitetų sudėtis.

Naujiems parlamentarams prieš Seimo posėdį Vyriausioji rinkimų komisija, patvirtinusi rinkimų rezultatus, įteikė Seimo narių pažymėjimus.

P. Kuzmickienė dirbs Socialinių reikalų ir darbo komitete, R. Petrauskienė – Kaimo reikalų komitete, o L. Jonaitis – Švietimo ir mokslo komitete.

ELTA primena, kad sekmadienį vyko nauji Seimo rinkimai Žiemgalos, Žirmūnų ir Gargždų vienmandatėse apygardose. Žirmūnuose Seimo rinkimus laimėjo iki šiol Vilniaus miesto taryboje dirbusi konservatorė P. Kuzmickienė, Gargžduose – konservatorė R. Petrauskienė, o Žiemgalos vienmandatėje apygardoje į Seimą pateko socialdemokratas L. Jonaitis.

Keitėsi komitetų sudėtis

Aiškėja, kad Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos atstovė Dovilė Šakalienė dirbs Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK). Tuo metu naujajai „Lietuvos gerovės“ frakcijai priklausantys Algirdas Butkevičius ir Vytautas Kamblevičius apsikeitė vietomis.

Priimtame nutarime nurodoma, kad naujai prisiekusi konservatorė R. Petrauskienė dirbs Kaimo reikalų komitete, tai pačiai frakcijai priklausanti P. Kuzmickienė dirbs Socialinių reikalų ir darbo komitete, o socialdemokratas L. Jonaitis bus Švietimo ir mokslo komiteto nariu.

L. Jonaičiui tapus Švietimo ir mokslo komiteto nariu, iš šio komiteto sudėties išbraukiama Dovilė Šakalienė. Socialdemokratė perkeliama į NSGK. Šiame komitete socialdemokratai atstovo pastaruoju metu neturėjo.

Sena svajonė

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete (VVSK) iki šiol dirbęs frakcijos „Lietuvos gerovei“ narys Algirdas Butkevičius nuo šiol dirbs Biudžeto ir finansų komitete (BFK), o tuo metu šios frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius tampa VVSK nariu. Kitaip tariant, politikai apsikeitė vietomis.

„Mano svajonė visada buvo dirbti BFK. Aš ir savo kadencijos pradžioje dirbau šiame komitete, bet kuomet socdemai skilo, „socialdarbiečių“ frakcijai liko viena vieta, o kadangi Andrius Palionis buvo partijos nariu, jis turėjo teisę pasilikti šiame komitete. Galima sakyti, kad mane iškėlė iš to komiteto, o dabar yra galimybė sugrįžti“, – teigė A. Butkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi