Lietuvoje

2015.08.05 10:30

Vyriausybė tarsis dėl visuotinio nemokamo maitinimo pradinukams

BNS2015.08.05 10:30

Vyriausybės posėdyje trečiadienį bus svarstoma išvada dėl kelių parlamentarų siūlymo nemokamą maitinimą skirti visiems vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programas.

Vyriausybės posėdyje trečiadienį bus svarstoma išvada dėl kelių parlamentarų siūlymo nemokamą maitinimą skirti visiems vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programas.

Finansų ministerija yra parengusi vyriausybės išvados projektą, kuriuo išsakomas nepritarimas tokiam siūlymui.

„Įvertinus tai, kad šalies ekonominė situacija nors ir gerėja, tačiau nėra pakankamai stabili, siekiant užtikrinti tinkamą jau prisiimtų ir numatomų prisiimti valstybės įsipareigojimų (sumažintų pensijų kompensavimas, skatinamųjų įmokų į pensijų fondus padidinimas nuo 1 iki 2 proc., valstybinių pensijų kompensavimas ir kt.) įgyvendinimą, esant ribotoms valstybės finansinėms galimybėms, šiuo metu tikslinga neprisiimti naujų įsipareigojimų, kuriems reikia papildomų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų“, – sakoma išvados projekte.

Pagal socialdemokratų Kristinos Miškinienės, Arūno Dudėno ir Ramintos Popovienės pateiktas pataisas siūloma nemokamą maitinimą skirti visiems mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programas, neatsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų gaunamas pajamas.

Pritarus siūlymui, nemokamą maitinimą mokykloje papildomai gautų apie 94 tūkst. mokinių. Tam iš valstybės biudžeto, pirminiais skaičiavimais, papildomai metams reikėtų apie 20,33 mln. eurų. Mokyklų steigėjai patiekalų gamybos išlaidoms finansuoti papildomai turėtų skirti apie 4,9 mln. eurų.

Nemokamą maitinimą pradinukams Vyriausybė yra pažadėjusi savo programoje.

„Atkursime sugriautą mokinių, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programas, nemokamo maitinimo sistemą kaip rimtą pagalbą tėvams, kurie dienos metu dėl darbo pareigų negali pasirūpinti vaikais. Užtikrinsime, kad nemokamas maitinimas nevirstų skurdesnėmis sąlygomis gyvenančių mokinių pažeminimu (stigmatizavimu), patyčiomis“, – skelbiama Vyriausybės 2012–2016 metų programoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.