Lietuvoje

2019.09.26 19:22

Sinoptikė: Lietuvoje įsiviešpataus rudeniška dargana – bobų vasaros nematyti

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.09.26 19:22

Penktadienį trumpam atkeliausiančius kiek šiltesnius orus pakeis rudeniška dargana, kuri tęsis iki pat kitos savaitės vidurio, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, kol kas bobų vasaros prošvaisčių nematyti.

– Į Lietuvą atėjo šalčiai?

– Tikrai taip. Turbūt daugelis gyventojų patvirtintų, kad po tokios šiltos rugsėjo pradžios yra labai šalta. Į šalį įsiveržus šaltukui sumušėme žemiausios oro temperatūros rekordą.

Šalčiausia buvo antradienio naktis Varėnoje, kai ore buvo beveik šeši, o prie žemės – aštuoni laipsniai šalčio. Galima sakyti, kad jau atėjo gruodas.

– Vasarą sumušėme karščio, o dabar šalčio rekordą. Perėjome nuo vieno kraštutinumo prie kito?

– Taip. Rugsėjo pradžioje dar lepino 29 laipsniai šilumos. Kadaise rugsėjo 26-ąją Biržuose buvo sušilę ir iki 25, o praėjusį trečiadienį Lietuvoje buvo vos 9–12 laipsnių šilumos, tad kontrastai yra labai ryškūs.

Artimiausia naktis bus šaltesnė, vėl grįšime prie šalnų. Kadangi pragiedrėjo, vėl bus nuo nulio iki penkių laipsnių šalčio. Tik vietomis laikysis 1–6 laipsniai šilumos.

Penktadienį temperatūra pakils pora laipsnių aukščiau ir bus kiek šilčiau nei šiandien. Pietiniuose rajonuose gali būti net 18–19 laipsnių šilumos, tačiau daugelyje rajonų vyraus 15–16 laipsnių temperatūra.

– Ar bus kritulių?

– Penktadienį kritulių tikrai nežadama, tačiau savaitgalį, kaip bebūtų gaila, iš pietvakarių pusės atkeliaus tankių debesų šydas ir šeštadienio naktį Žemaitijoje, o dieną jau daugelyje rajonų, lis. Galbūt Aukštaitija ir nepaklius į šią kritulių zoną, nebent tik vakare.

Kadangi bus apsiniaukę ir vėjuota, vietomis pajūryje gali pūsti ir gūsingas 15–18 m/s vėjas. Prie jūros bus rudeniškas oras, o Aukštaitijoje dar kaip nors iškęsime šią dieną. Temperatūra svyruos tarp 14–17 laipsnių.

Sekmadienis daugelyje rajonų taip pat bus lietingas. Vietomis lietus gali būti ir kiek intensyvesnis. Temperatūra sieks 12–16 laipsnių šilumos.

Nei šeštadienio, nei sekmadienio, nei pirmadienio naktį neturėtų būti šalnų. Vėjuoti, darganoti ir rudeniški orai prasidės savaitgalį ir tęsis iki pat savaitės vidurio, todėl gražiais orais pasidžiaugti negalėsime.

– Bobų vasaros kol kas neprognozuojate?

– Jei maždaug nuo rugsėjo 28 dienos iki spalio pirmos ar antros savaitės po šių darganotų orų išlys saulėtas periodas, kad ir su šalnomis naktį, tokiu atveju dar galėsime jos sulaukti, bet kol kas bobų vasaros tikrai nematyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.