Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.26 10:15

Daugiausia naujų ŽIV atvejų šiemet užregistruota Vilniaus apskrityje

Daugiausia naujų žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atvejų šiemet užregistruota Vilniaus apskrityje, ketvirtadienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

Vilniaus apskrityje ŽIV diagnozuotas 42 žmonėms, iš jų pusė užsikrėtė per švirkščiamuosius narkotikus.

Po 15 naujų atvejų diagnozuota Kauno, Klaipėdos apskrityse, septyni – Šiaulių, po keturis – Panevėžio ir Telšių, po du – Marijampolės ir Tauragės, vienas – Alytaus apskrityje. Naujų atvejų neužfiksuota tik Utenos apskrityje.

Taip pat ŽIV diagnozuotas ir keturiems užsieniečiams – Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos ir Ispanijos piliečiams. Du iš jų užsikrėtė vartodami narkotikus.

Iš viso šiemet Lietuvoje ŽIV diagnozuotas 96 asmenims, iš kurių – 30 moterų, o likusieji – vyrai. Trečdalis žmonių ŽIV užsikrėtė vartodami narkotikus.

„Siekiant ŽIV prevencijos tikslų pirmiausia nuo narkotikų priklausomam žmogui reikia suteikti priklausomybių gydymo paslaugas, tačiau Lietuvoje šių paslaugų prieinamumas yra aiškiai nepakankamas ir tai rodo ŽIV infekcijos plitimas narkotikus vartojančių asmenų grupėje“, ULAC pranešime cituojamas centro vadovas Saulius Čaplinskas.

ULAC duomenimis, taip pat žmonės ŽIV užsikrečia per heteroseksualius, homoseksualius santykius, o kai kurių užsikrėtimo būdas nenustatytas, taip pat teigiama, kad kas antras, kuriems šiemet diagnozuotas ŽIV, dėl gydymo nesikreipė.

ŽIV infekcija plinta lytiniu santykių metu, per kraują, taip pat infekciją nėštumo, gimdymo ir žindymo metu moteris gali perduoti kūdikiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi