Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.26 08:27

Nausėda po kalbos Jungtinėse Tautose: manau, kad būsime išgirsti

Prezidentas Gitanas Nausėda, sakydamas pirmąją kalbą Jungtinėse Tautose, pareiškė, kad Rusija, padrąsinta vangaus tarptautinio atsako, bando destabilizuoti kaimynines šalis, ir kad klysta Vakarų lyderiai, siūlantys ją įtraukti į naują geopolitinę erdvę nuo Atlanto iki Vladivostoko. Po kalbos prezidentas mano, kad Jungtinės Tautos išgirs mus ir bus pasiekti pokyčiai

„Manau, kad ir Jungtinėse Tautose šis dalykas bus išgirstas ir mes tikrai pasieksime, kad atitinkamos rezoliucijos būtų priimtos. Šiuo požiūriu, manau, kad rezultatą galima pasiekti kur kas lengviau nei kitose srityse“, – tikina G. Nausėda.

Prezidentas sako, kad kalbos tikslas taip pat buvo pagrindinių užsienio politikos tikslų įtvirtinimas.

„Tai buvo mano pirmas, kaip prezidento, pasisakymas Jungtinėse Tautose. Šito pasisakymo, kalbos tikslas, jeigu galima taip išsireikšiu, įkalti tam tikrus kuoliukus, kurie man svarbūs užsienio politikoje, tam tikrus principus suformuoti“, – LRT TELEVIZIJAI sako G. Nausėda.

Prezidentas kalbėjo ir apie gerovės valstybės idėją. Sakė, kad grėsmes jai kelia pajamų nelygybė, klimato kaita, prekybos karai, bet taip pat ir branduolinė sauga, energetinis ir kibernetinis saugumas.

Prezidentas nuo antradienio dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 74-ojoje sesijoje.

Generalinėje Asamblėjoje G. Nausėda jau anksčiau pasidalijo Lietuvos patirtimi klimato kaitos stabdymo klausimu bei pristatė gerovės valstybės kūrimo principus.

Žinios. Žengtas dar vienas žingsnis: vis labiau įsisiūbuoja skandalas, gresiantis apkalta Trumpui
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi