Lietuvoje

2019.09.25 19:50

Linkevičius sako, kad jį stebina raginimai Seimo pirmininkui nevykti į Armėniją

Saulius Jakučionis, BNS2019.09.25 19:50

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pareiškė, kad jį nustebino valdančiųjų politikų raginimai Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui nevykti į Armėniją.

Naujienų portalas 15min.lt rašė apie Seimo valdybos svarstymus, susijusius su šia komandiruote.

Valdantieji „valstiečiai“ nutarė į vizitą nedeleguoti nė vieno savo atstovo ir bandė nepatvirtinti V. Pranckiečio išvykos, argumentuodami Rusijos grėsme.

„Nustebau, kad yra tokie samprotavimai. Nėra jokių priežasčių nevykti į Armėniją“, – BNS telefonu iš Niujorko sakė L. Linkevičius.

Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjo Armėnijos užsienio reikalų ministras Zohrabas Mnatsakanyanas.

„Turėjome labai konstruktyvių pokalbių. (...) Bendradarbiaujame ir Europos Sąjungos Rytų partnerystės programos rėmuose“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Turime prisidėti prie šito dialogo“, – pridūrė jis.

„Valstiečiai“ Rima Baškienė ir Arvydas Nekrošius bei „socialdarbiečiai“ Irena Šiaulienė ir Gediminas Kirkilas balsuodami dėl V. Pranckiečio komandiruotės susilaikė.

„Tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio balsas nulėmė, kad vizitas įvyks. Už komandiruotę dar balsavo pats V. Pranckietis, konservatorė Irena Degutienė, liberalas Juozas Liesys ir socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja R. Baškienė portalui 15min.lt nurodė, kad „valstiečių“ frakcija vizite į Armėniją regi galimas Rusijos grėsmes, nes Lietuvoje buvo jautriai sureaguota į Rusijos įtaką parlamentarės Irinos Rozovos situacijos kontekste.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.