Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.25 18:45

Prezidentui Adamkui įteiktas medalis „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“

Prezidentas Valdas Adamkus trečiadienį apdovanotas pirmojo laipsnio visuomeniniu medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.

Prezidentas buvo pagerbtas ir už didžiulį asmeninį indėlį sprendžiant sudėtingas geopolitines ir tarpvalstybinių santykių problemas, demokratijos iškovojimų, geros kaimynystės tradicijų įtvirtinimą regione, tarptautinio Lietuvos ir jos sostinės pripažinimo didinimą, valstybės gynybinių galių bei nacionalinio saugumo puoselėjimą, tautos santarvės, visuomenės vienybės bei šalies stabilumo stiprinimą.

Trečiadienį Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje nominuotąjį ir susirinkusiuosius sveikino Lietuvos kariuomenės vyrų choras „Aidas“. Po apdovanojimo ceremonijos kunigas Algirdas Toliatas aukojo mišias.

Apdovanojimus „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ skiria visuomeninė komisija, kurios pirmininku pirmąsias dvi kadencijas – dešimt metų – buvo kunigas Tomas Šernas. Naująjį apdovanojimų komisijos vadovą steigėjai ir komisijos nariai rinks spalio mėnesį.

Apdovanojimų steigėjais yra „Krašto apsaugos bičiulių“ bei „Vilniečių ainių“ klubai. Komisijoje yra ir vienas apdovanojimų autorių, žymus heraldikos specialistas dailininkas Arvydas Každailis, visuomeninio NOKT sambūrio rotacinio laikotarpio pirmininkė, Vilniaus tarybos narė Angelė Jakavonytė, visuomenininkai Antanas Burokas, Edmundas Žalpys, Andrius Žibikas ir kiti žinomi asmenys.

Per 10 veiklos metų 1 ir 2 laipsnio medaliais jau pagerbta daugiau nei 500 žmonių, ypač nusipelniusių Lietuvai ir jos sostinei.

Tarp jų Jonas Baldwinas Hannibalsonas, Islandijos, pirmosios pripažinusios Lietuvos Nepriklausomybę, tuometis užsienio reikalų ministras; rašytojas ir signataras Grigorijus Kanovičius, Rusijos prezidento B.Jelcino patarėjas Genadijus Burbulis, ženkliai prisidėjęs prie Rusijos kariuomenės savalaikio ir tvarkingo išvedimo iš Lietuvos, akademikas Jonas Kubilius ir daugelis kitų iškilių asmenybių.

Pasak komisijos kanclerio Sauliaus Povilaičio, apdovanojimų ceremonijos ir visos veiklos, susijusios su medalių teikimu, kitais Komisijos renginiais ir jų išlaidomis yra remiamos bei finansuojamos išimtinai tik visuomenine ir privačia iniciatyvomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi