Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.25 15:47

Veryga sureagavo į kritiką: ligonio perėmimas pusiaukelėje galimas tik kraštutiniu atveju

Greitosios medicinos pagalbos automobilio vežamo ligonio perėmimas pusiaukelėje yra galimas tik kraštutinėje situacijoje, o nuskambėję atvejai yra neprofesionalumo pavyzdys, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Labai gaila, kad yra suabsoliutinami keli labai blogi pavyzdžiai, tikrai pacientų nereikia taip kilnoti. Kažkas labai neprofesionaliai pasielgė, negrabiai kažką kilnojo, tai blogai, taip nereikia daryti. Bet mes neapsidrausime nuo kai kurių atvejų, kurie būna nekompetentingi, neprofesionalūs, bet čia nėra sistemos klausimas“, – trečiadienį Seime susitikęs su opozicija sakė A. Veryga.

Į kritiką dėl naujos skubios pagalbos teikimo tvarkos atsakęs ministras teigė, kad ligonių perdavimas kitai brigadai yra leidžiamas tik kraštutiniu atveju, pavyzdžiui, jei rajone daugiau nebelieka, kam sureaguoti į iškvietimą.

„Rajonuose išvažiavus greitosios pagalbos automobiliui, rajone išvis nelikdavo, kam sureaguoti į iškvietimą, ir buvo sudėliotos tvarkos, kaip kritiniu atveju, jei nėra kaip kitaip, galima ir perduoti (ligonį – BNS), bet tai vienas iš pasirinkimų“, – kalbėjo A. Veryga.

LRT TELEVIZIJOS laidai „Panorama“ medicinos darbuotojų profsąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė sukritikavo kelias savaites veikiančią naują skubios pagalbos teikimo tvarką, ypač ligonių perėmimą pusiaukelėje sutartose vietose.

„Pacientus turime perkelti pirmiausia lauke ir tokiu būdu jie neapsaugoti, mūsų pats perdavimas vyksta prie viadukų, greitkelyje, kur iš viso joks sustojimas yra negalimas“, – sakė J. Keburienė.

LRT TELEVIZIJA skelbė apie atvejį, kai iš Ukmergės į Vilnių vežta pacientė pusiaukelėje tarp šių rajonų kelkraštyje laukė iš sostinės atvykstančios ją perimti turinčio Vilnius greitosios automobilio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi